TVP2 - Program TV na poniedziałek 15 kwietnia 2024

 • 04:35 Na dobre i na złe - odc. 804 A po burzy przyjdzie dzień serial TVP, film fabularny telewizyjny, 2021
  Tadek czuje, że Kazia wciąż ...


  Tadek czuje, że Kazia wciąż się od niego oddala i w końcu postanawia o tym z ukochaną szczerze porozmawiać. A zwłaszcza o tym, co dziewczyna czuje do Barta. Na dyżurze pod opiekę Boruckiego trafia Marta - kobieta postrzelona przez myśliwego, u której ratownicy nie zdołali zatamować krwotoku. Ponieważ pozostali chirurdzy są zajęci, Tadek postanawia sam operować ranną, ryzykując tym swoją karierę. Kolejne problemy lekarz ma przez swojego ojca Janusza, który wciąż kręci się po szpitalu i uparcie próbuje zbliżyć się do Wawrzyniaka. Tymczasem Kazia musi pomóc choremu, który trafia do Leśnej Góry z napadem duszności i do tego wierzy, że jest królem Polski.

 • 05:30 M jak miłość - odc. 1555 serial TVP, film fabularny telewizyjny, 2020
  Ania ma wyjechać z Martą ...

  Ania ma wyjechać z Martą na kilka miesięcy do Berlina, ale nie chce opuszczać kolegów i marzy o tym, by zamieszkać z Budzyńskimi. Jasiek wciąż próbuje pogodzić się z Basią, a dziewczyna odkrywa nagle,
  że ma w szkole tajemniczego adoratora. Z kolei Paweł znów ściera się z Krzyśkiem, gdy chłopak zjawia się nagle w rowerowni i zaczyna mu grozić. A kilka godzin później były ukochany Franki odnajduje ją i porywa. Na drodze Piotra ponownie staje za to Kamila - i tym razem zaczyna prawnikowi grozić. Tymczasem Kamil, wspierany przez Anitę, wciąż robi wszystko, by mała Pola była na nowo szczęśliwa.

 • 06:25 Dobre historie - Dobro się niesie magazyn, magazyn, 2024
  Przypowieść o wskrzeszeniu Łazarza uczy ...

  Przypowieść o wskrzeszeniu Łazarza uczy nas, że każdemu bliźniemu należy pomagać, a w uczynkach miłosiernych kierować się sercem, a nie uprzedzeniami. Podopieczni poznańskiej Fundacji, w której dziś stanęło mobilne studio Dobrych Historii powracają do życia dzięki "dobru, które się niesie".

 • 06:55 Rodzinka.pl s.VIII - odc. 178 "Mimo wszystko miłość" sezon 8 serial komediowy TVP, film fabularny telewizyjny, 2016
  Natalia złości się na Kacpra, ...

  Natalia złości się na Kacpra, że za późno chodzi spać, a potem śpi do południa. Maria dzieli się z Natalią swoimi obawami dotyczącymi dziecka. Ludwik i Natalia słyszą niechcący rozmowę Tomka, Magdy, Pauli i Kuby. Kacper przeprowadza eksperyment na lekcję biologii.

 • 07:30 Pytanie na śniadanie - pobudka , magazyn, 2024
 • 07:55 Pytanie na śniadanie , magazyn, 2024
 • 11:15 Dla niesłyszących - Okrasa łamie przepisy magazyn kulinarny, magazyn, 2024
  W kolejnej wyprawie Karol Okrasa ...

  W kolejnej wyprawie Karol Okrasa na swój kulinarny warsztat weźmie zielone sosy z ziół, młodych pędów czy owoców zwane też salsami lub po staropolsku "sałszami". Niemal w każdym polskim sklepie możemy dziś nabyć włoskie pesto, czyli sos z zielonych liści świeżej bazylii, sera, orzechów i oliwy. I wydaje nam się, że to Włosi zawsze mieli kuchnię lekką, warzywną, a dawni Polacy objadali się wszelkiego rodzaju tłustym mięsiwem. Nic bardziej mylnego, w diecie naszych przodków dominowały warzywa, owoce czy rośliny strączkowe z własnego ogródka. Mięsa jedzono od święta. Co więcej, po długiej zimie, kiedy to jedzono solone ryby czy mięsa, które trzeba było długo moczyć i rozbijać przed spożyciem, wiosną apetyt na nowalijki był ogromny. Przykładem takiej tęsknoty jest choćby tzw. "sałsza" czyli salsa z zielonego żyta z zielnika Szymona Syreniusza z 1613 roku. Młode żyto rozcierano z grzankami i dodawano do tej masy ocet, sól, pieprz oraz imbir. Jak stwierdzał sam autor "bez wszelakiego kosztu będzie przysmak do mięsa, do ryb". Mamy tu coś w rodzaju to staropolskiego pesto. W innym przepisie z wydanego w 1540 roku "Kuchmistrzostwa" natkę pietruszkę, młode listki liście szałwii i babki rozcierano z dodatkiem miodu, cynamonu i pieprzu, uzyskując tak ceniony słodko - korzenny posmak. Propozycje Karola Okrasy: 1/ Zupa pomidorowa z salsą z czosnku niedźwiedziego; 2/ Pieczony z korzennym mięsem mielonym chleb, podany z salsą z zielonych orzechów z syropu; 3/ Pieczone na grecki sposób ruloniki ze schabu podane z salsą z mięty, papryki, ogórka i sera feta.

 • 11:50 Dla niesłyszących - Barwy szczęścia serial obyczajowy TVP, film fabularny telewizyjny, 2024
  Po próbie gwałtu Grażyna budzi ...

  Po próbie gwałtu Grażyna budzi się w szpitalu. Wspierają ją Wiktor i Tomasz, a Madzia zaprasza Wiracką do siebie na noc. Klemens przekazuje Halinie wiadomość o aresztowaniu Adamskiego. Potem Dorota rozpoznaje na zdjęciu należący do Adamskiego naszyjnik z koralików. Nauczycielka zaczyna obwiniać się o popełniony wcześniej błąd, przez który do aresztu trafił niewinny mężczyzna. Aleks jest zaskoczony, gdy Julek i Jacek odwiedzają go nagle w Borkach. "Koledzy" postanawiają zmusić chłopaka, by pokazał im dyskretną miejscówkę, do której będą mogli przenieść należące do nich sadzonki konopi.

 • 12:30 Koło fortuny - odc. 1676 ed. 13 teleturniej, teleturniej, 2024
 • 13:15 Akacjowa 38 - odc. 322 (Acacias 38) serial, film fabularny telewizyjny, , kraj prod.Hiszpania 2016
  Mauro szantażuje szefa, żeby dał ...

  Mauro szantażuje szefa, żeby dał mu akta Cayetany. Z powodu powieści Leonor, Cayetana wymusza na sąsiadach wyrzucenie wszystkich służących wraz z dozorcami. Maria Luisa ma żal do zmarłej matki, że jej nie kochała i wykorzystywała ją do swoich celów. Na polecenia Maura, Teresa usiłuje zaprzyjaźnić się z Fabianą. Fabiana dowiaduje się od Cayetany, że też straci pracę.

 • 14:05 Va Banque s.IV - odc. 756 teleturniej, teleturniej, 2024
 • 14:35 Na sygnale - odc. 557 serial fabularyzowany TVP, film fabularny telewizyjny, 2023
  557 Ciąg dalszy ponownie nastąpi ...

  557 Ciąg dalszy ponownie nastąpi

  Nowy odwiedza w szpitalu Rafała, który nadal walczy o życie. Kilka godzin później Gabriel decyduje się w końcu na szczerą rozmowę ze swoim ojcem – Janem. Alek wyznaje Britney, że wcale nie jest z Roksaną szczęśliwy, bo dziewczyna jest wyjątkowo zaborcza. Błaga przyjaciółkę o pomoc. A w pracy – razem z Kubą – Klis popełnia niebezpieczny błąd. Ratownicy mają odwieźć do domu jednego z pacjentów szpitala, ale zostają oszukani i zabierają do karetki niewłaściwego chorego. Gdy ich pomyłka wychodzi na jaw, stan mężczyzny gwałtownie się pogarsza. Tymczasem zespół doktora Góry jedzie do znanej już ratownikom wróżki Saniry, która nagle zaczęła się dziwnie zachowywać podczas seansu z klientem. Pacjentka kolejny raz przepowiada Britney, że wyjdzie za mąż za przyjaciela.

 • 15:05 Na dobre i na złe - odc. 917 Trzeba całej wioski serial TVP, film fabularny telewizyjny, 2024
  Michał po przyjeździe z Ukrainy ...

  Michał po przyjeździe z Ukrainy wraca od razu do pracy, ale wyraźnie unika wizyty u synka, który wciąż leży w szpitalu. Falkowicz zaczyna obawiać się o stan psychiczny kolegi, z kolei Julka zauważa, że Wilczewski dziwnie się zachowuje: jakby Olena wciąż żyła. Gdy Michał przeprowadza pierwszą operację, nagle ogarnia go szaleństwo. Tymczasem pod opiekę Igi trafia pacjentka, która ma spontaniczne orgazmy i nie chce poddać się leczeniu cyst, które je wywołują. Gdy Markiewicz próbuje zmusić chorą do operacji, lekarka wchodzi z nim w konflikt i zyskuje sojusznika - profesora Barta. A przy okazji doktor Kaczorowska odkrywa, że Markiewicz skierował jedną z pacjentek do prywatnej kliniki, w której przez kilka miesięcy przepisywano jej niewłaściwe leki.

 • 16:00 Koło fortuny - odc. 1677 ed. 13 teleturniej, teleturniej, 2024
 • 16:35 Familiada - odc. 2871 teleturniej, teleturniej, 2023
 • 17:15 Zakazany owoc - Odc. 447 (Yasak Elma) serial obyczajowy, film fabularny telewizyjny, , kraj prod.Turcja 2020
  Handan zabiera Zeynep do tandetnego ...


  Handan zabiera Zeynep do tandetnego sklepu z sukniami. Yildiz psuje przyjęcie urodzinowe Ender. Kumru wynajmuje dom od Ezgi. Zeynep zawiera ślub z Enginem.

 • 18:10 Va Banque s.IV - odc. 757 teleturniej, teleturniej, 2024
 • 18:45 Akacjowa 38 - odc. 355 (Acacias 38) serial, film fabularny telewizyjny, , kraj prod.Hiszpania 2016
  Ramon organizuje w domu kino. ...

  Ramon organizuje w domu kino. Na pokaz zaprasza sąsiadów i przyjaciół. Wyjaśnia im, że życie jest krótkie i trzeba z niego korzystać. Humildad w końcu oznajmia Mauro, że jest chora i nie ma dla niej ratunku. Mauro postanawia się nią zająć i zrezygnować ze swojej miłości do Teresy. Victor zamierza pogodzić Leandra z Julianą. Mauro chce zmusić Martina do podania nazwisk prawdziwych organizatorów zamachu. Servando wystawia figurkę Matki Boskiej od cudów.

 • 19:35 Barwy szczęścia - odc. 2981 serial obyczajowy TVP, film fabularny telewizyjny, 2024
  Po próbie gwałtu Grażyna budzi ...

  Po próbie gwałtu Grażyna budzi się w szpitalu. Wspierają ją Wiktor i Tomasz, a Madzia zaprasza Wiracką do siebie na noc. Klemens przekazuje Halinie wiadomość o aresztowaniu Adamskiego. Potem Dorota rozpoznaje na zdjęciu należący do Adamskiego naszyjnik z koralików. Nauczycielka zaczyna obwiniać się o popełniony wcześniej błąd, przez który do aresztu trafił niewinny mężczyzna. Aleks jest zaskoczony, gdy Julek i Jacek odwiedzają go nagle w Borkach. "Koledzy" postanawiają zmusić chłopaka, by pokazał im dyskretną miejscówkę, do której będą mogli przenieść należące do nich sadzonki konopi.

 • 20:10 Barwy szczęścia - odc. 2982 serial obyczajowy TVP, film fabularny telewizyjny, 2024
  Marcin na nowo przesłuchuje Omara, ...

  Marcin na nowo przesłuchuje Omara, tym razem gromadząc kolejne dowody przeciwko Adamskiemu. Gdy mężczyzna wychodzi w końcu z aresztu, Dorota prosi Klemensa, by zorganizował ich spotkanie. Rodzice Kępskiego zaglądają do Madzi, by okazać wsparcie Grażynie. Henryk przy okazji na nowo z ukochaną wnuka "flirtuje", ignorując fakt, jak bardzo jej się to nie podoba. Madzia, oburzona jego zachowaniem, opowiada później o swoich "przygodach" z mężczyzną Oliwce. Zbrowska wybiera kreację na wręczenie nagród w konkursie kosmetycznym. Liczy na to, że na imprezie "zakasuje" w końcu Ewę Poraj. A DJ Michał, który zapewnia rozrywkę gościom gali, prosi nagle o zastępstwo DJ Margo i w efekcie prawdziwą gwiazdą imprezy zostaje właśnie Małgorzata.

 • 20:45 Kulisy serialu "M jak miłość" - odc. 1530 , film dokumentalny, 2024
 • 20:55 M jak miłość - odc. 1797 serial TVP, film fabularny telewizyjny, 2024
  1797 Werner wciąż nie radzi ...

  1797

  Werner wciąż nie radzi sobie z konfliktem między Sylwią i panią Olą, co jego ukochaną coraz bardziej irytuje. Dzięki pomocy Anity, Kostecka zawiera jednak z gosposią cichy rozejm - przekonując seniorkę, że bez stałego związku prawnik na nowo zacznie imprezować i wpadnie w kłopoty. Tymczasem partnerzy Adama z kancelarii postanawiają Sylwię zatrudnić - świadomi, że firma Rotkiewicza zostanie wkrótce zamknięta - ale ostateczną decyzję pozostawiają właśnie koledze. Stryj Franki zagląda do Warszawy i wyznaje Zduńskim, że ma zamiar się ożenić - z Haneczką, gaździną z Zakopanego, u której mieszka już od kilku miesięcy. Gutowski postanawia oddać młodym swój dom w Bukowinie. W tej sytuacji Zduńscy rezygnują z budowy domu w Grabinie, na co na razie i tak ich nie stać. Poza tym Franka wpada na pomysł, by w bistro organizować imprezy taneczne i na pierwszą potańcówkę zaprasza Elkę i Artura, uparcie oboje swatając. Nie wie, że para od jakiegoś czasu jest już razem. Anita spotyka się z matką, gotowa ostatecznie zerwać z seniorką kontakt. Gdy Anna zauważa, że dziewczyna jest chora i źle się czuje, od razu otacza ją troskliwą opieką, co na nowo je do siebie zbliża.


 • 21:55 Na sygnale - odc. 558 serial fabularyzowany TVP, film fabularny telewizyjny, 2023
  558 Śliska sprawa Alek – ...

  558 Śliska sprawa

  Alek – korzystając z pomocy policjanta Mareczka - wprowadza w życie sprytny plan, dzięki któremu Roksana ma w końcu zostawić go w spokoju. Jego ukochana okazuje się jednak wyjątkowo zdeterminowana. Lisicki zmusza Benia do kolejnej rozmowy o Wandzie. Wyznaje koledze, że doktor Lisicka nie jest jego żoną, tylko siostrą. W pracy doktor Vick musi pomóc pacjentom, na których przewrócił się regał z książkami. Z kolei zespół doktora Góry jedzie do szkoły - do nauczycielki, która poślizgnęła się i po upadku straciła przytomność. Tymczasem Nowy przerywa dyżur, gdy odbiera telefon ze szpitala z informacją, że stan jego brata gwałtownie się pogorszył.

 • 22:30 Panorama , serwis informacyjny (dziennik), 2024
 • 23:10 Stulecie Winnych - Odc. 44 (s. IV, odc. 5) serial TVP, film fabularny telewizyjny, 2022
  Nadchodzi lato 1980 roku. Trwa ...

  Nadchodzi lato 1980 roku. Trwa walka o wolne związki na Wybrzeżu, a Michelle dokumentuje strajki w Stoczni Gdańskiej i chce pisać o Solidarności. Narażają się również Agnieszka i Michał Jr, którzy w konspiracji drukują ulotki z postulatami strajkujących. Małgosia nie potrafi zaakceptować związku Kasi, a równocześnie ojciec, na którego bardzo liczy, po raz kolejny ją zawodzi. Czerwiec traci cierpliwość, ma dosyć fochów Małgosi i zagrywek zazdrosnego Komornickiego. Czy jego związek z Kasią przetrwa mimo ciągłych konfliktów? Jerzyk znowu jest nagabywany przez służby, tym razem w związku ze strajkami.

 • 23:55 Winni (Den skyldige) film fabularny, film fabularny kinowy, , kraj prod.Dania 2018
  Początkowo nic nie zapowiada, że ...

  Początkowo nic nie zapowiada, że rutynowy wieczór przy kopenhaskim telefonie alarmowym przeobrazi się w dramatyczną walkę z czasem. Odbierający dziś połączenia Asger Holm (Jakob Cedergren) to zawieszony w czynnościach służbowych funkcjonariusz policji, którego czeka przesłuchanie w sprawie zastrzelenia dziewiętnastolatka. Asger z niecierpliwością wypatruje końca nudnej zmiany. Do tej pory nie wydarzyło się nic, co zwróciłoby jego szczególną uwagę. Ten dyżur nie różni się zbytnio od innych, jak zwykle porządek zakłócają pijani imprezowicze, niedzielni kierowcy, a także żartownisie blokujący numer. Policjant jest coraz bardziej poirytowany tą sytuacją, a zwłaszcza czekającym go już nazajutrz badaniem śledczym. Nagle odbiera telefon od przerażonej kobiety, która mówi bardzo zagadkowo. Asger szybko domyśla się, że jest ona przetrzymywana wbrew własnej woli przez kogoś kto prawdopodobnie grozi jej bronią. Została porwana i jest więziona w samochodzie, zmierzającym w nieznanym kierunku. Operator próbuje dowiedzieć się czegoś więcej, ale traci kontakt z ofiarą, bo połączenie zostanie gwałtownie przerwane. Od tej pory rozpoczyna się prawdziwy wyścig z czasem. Asger Holm próbuje jak najszybciej zlokalizować samochód, by uwolnić uprowadzoną kobietę. Pozostaje przy telefonie alarmowym, organizując akcję ratowniczą. Przede wszystkim wykorzystuje swoje zawodowe doświadczenie, ale również kieruje się intuicją, która nigdy nie zawiodła go w takich sprawach.

 • 01:40 O mnie się nie martw s.X - odc. 3/13 serial komediowy TVP, film fabularny telewizyjny, 2019
  Krzysiek gryzie się niespodziewanym finałem ...


  Krzysiek gryzie się niespodziewanym finałem awantury z Marcinem. Martwi się tym również Marek, a Krzysiek jest mu szczerze wdzięczny za stałe, spokojne i pewne wsparcie. Uważa jednak, że należałoby wezwać nadzwyczajne posiłki. Napięta sytuacja sprawia, że wszyscy zapominają, że to właśnie tego dnia Zbyszek po raz pierwszy idzie na cały dzień do przedszkola. Na szczęście, starsze siostry w porę stają na wysokości zadania. Marcina kompletnie zaskakuje nieoczekiwana wizyta zaaranżowana przez bliskich. Na oczach całej kancelarii, Paweł czuje się zmuszony przywołać do porządku Karolinę, która nie umie trzymać na wodzy swoich emocji wobec klientów. Kostek cieszy się, że Sylwia jako mentorka jest niewymagająca, ale jego szczera wypowiedź wcale nie budzi jej entuzjazmu. Niewinna rozmowa o wpływie Karoliny na decyzję Pawła w prowadzonej przez niego sprawie karnej, doprowadza do ostrego spięcia między narzeczonymi. Sylwia ostro atakuje Pawła, który już się domyślił, dlaczego jego dziewczyna bez powodu dąży do spięcia. Niestety, Sylwia nie jest jeszcze gotowa na to, by przyjąć tę prawdę do wiadomości.

 • 02:40 Tam, gdzie mieszka Bóg (Beyond the Sun) film fabularny, film fabularny kinowy, , kraj prod.Argentyna,Watykan 2017
  Współczesna opowieść o nadziei, wierze ...


  Współczesna opowieść o nadziei, wierze i odwadze oparta na przypowieściach biblijnych. Podtrzymująca na duchu historia ma na celu zachęcać wszystkich - niezależnie od wieku - do tego, aby zaufać Bogu i żyć jak najlepiej, w duchowym zadowoleniu. I aby dokonywać właściwych wyborów i pomagać innym. W filmie pojawia się sam Papież Franciszek z przesłaniem skierowanym głównie do dzieci: żeby nie bać się poszukiwać Jezusa, który czeka na nas. W tej opowieści przyjaźń sprawia, że nic nie jest straszne, a wiara sprawia, że wszystko jest możliwe. Grupa małych przyjaciół pokonuje razem wszelkie przeszkody i spotyka kogoś wyjątkowego. Bohaterami są właśnie dzieci: niewinne, ufne, niczym nieskażone w sposobie postrzegania świata, wolne od kalkulowania i przemyśleń dorosłych. Kilkuletni Andrew wymyka sie z domu. Zostawia list, że zdobył się na odwagę, by wreszcie odnaleźć niezwykłą świątynię, położone w górach sanktuarium Jezusa. W ślad za nim wyrusza czworo zaniepokojonych szkolnych przyjaciół, którzy pragną pomóc koledze w poszukiwaniach. Razem przeżyją wiele niezapomnianych przygód, nawet spotkanie z dzikimi zwierzętami. Ale, co najważniejsze, zrozumieją, że z Bożą pomocą mogą pokonać strach i stawić czoło największym zagrożeniom.

  (BEYOND THE SUN)

 • 04:05 Zakończenie dnia , bez klasyfikacji, 2024
stacja tv