TVP2 - Program TV na sobotę 17 czerwca 2023

 • 05:25 Dla niesłyszących - Barwy szczęścia serial obyczajowy TVP, film fabularny telewizyjny, 2023
  Okazuje się, że randka Damiana ...

  Okazuje się, że randka Damiana z Beatą zakończyła się w jego sypialni. Gdy Wójcik dostaje od Dominiki i Sebastiana zaproszenie na ich ślub, postanawia wybrać się na uroczystość z nową ukochaną. Kacper szykuje się do treningu z udziałem publiczności, wspierany przez całą rodzinę. Podczas jazdy chłopak traci nagle panowanie nad pojazdem, wypada z toru i jest gotów zrezygnować, oddając swoje miejsce Krysiakowi. Kępski z trudem dochodzi do siebie po zakrapianej nocy - podobnie jak Hubert. A gdy w hotelu odwiedza go Wiktor, Tomasz wyznaje synowi, że postanowił wrócić do USA, by ratować związek z Iwoną, choć ta ma romans ze swoim profesorem.

 • 05:55 Dla niesłyszących - Barwy szczęścia serial obyczajowy TVP, film fabularny telewizyjny, 2023
  Damian znajduje pretekst, by znowu ...

  Damian znajduje pretekst, by znowu umówić się z Beatą. W pracy wyznaje Aro, jak bardzo mu na tej znajomości zależy. Gdy wieczorem para znów trafia do sypialni, nieoczekiwanie w domu Wójcika zjawia się jego matka, Bogusia, która mówi, że właśnie wyszła z odwyku i nie ma gdzie mieszkać. Sebastian trenuje w domu choreografię do pierwszego tańca na weselu, a później zabiera Dominikę do wypożyczalni sukien ślubnych. Na miejscu narzeczeni wpadają na Kamę i Stawickiego. Marcin informuje Bruna, że policja odzyskała w końcu pieniądze z okupu. Biznesmen wybucha radością, podobnie jak Karolina, która wciąż obwinia się o to, że pomagała Rafałowi.

 • 06:25 Dla niesłyszących - Barwy szczęścia serial obyczajowy TVP, film fabularny telewizyjny, 2023
  Damian otwarcie mówi matce, że ...

  Damian otwarcie mówi matce, że nie ma do niej zaufania. Obawia się, że nie zerwała wcale z nałogiem i okradnie go, by zdobyć pieniądze na alkohol. Gdy do domu wraca Mirek, też nie wita babci serdecznie, pamiętając, że to właśnie z jej winy trafił z siostrą do domu dziecka. Z kolei Malwina martwi się o Kacpra. Po wyjeździe na zawody chłopak zamyka się w pokoju i nie wpuszcza nawet Hani. Kępski kontaktuje się z hotelem Stańskich, by zrobić kolejną rezerwację. Karolina i Oliwka domyślają się, że jego związek jednak się rozpadł. Tymczasem Hubert i Agata informują Marka o kryzysie w związku Iwony. Złoty postanawia polecieć do USA, by sprawdzić, jak Pyrka radzi sobie po rozstaniu z Tomkiem z opieką nad ich córką.

 • 07:00 Dla niesłyszących - M jak miłość serial TVP, film fabularny telewizyjny, 2023
  Ula przyjeżdża nagle do Grabiny ...

  Ula przyjeżdża nagle do Grabiny i wyznaje bliskim, że w Australii zafascynowała ją joga, dzięki której odmieniła swoje życie. Później do Polski przylatuje też Bartek i zdradza Mostowiakom, że jego żona postanowiła zamieszkać za oceanem na stałe. Jagoda postanawia sprawdzić nowy trop i "przetestować" kolejnego kandydata na ojca. Tadeusz odkrywa bowiem, że przed laty Staszek rywalizował o względy jej matki z Żakiem. Tym razem na próbie kradzieży materiału DNA przyłapuje jednak dziewczynę Kisielowa. Artur robi żonie niespodziankę i wraca wcześniej z konferencji razem z wyraźnie rozczarowaną jego oziębłością Ewą. Poza tym do przychodni znów zagląda Klaudia, gotowa na wszystko, by w końcu przyciągnąć uwagę Łukasza.

 • 07:55 Pytanie na śniadanie , magazyn, 2023
 • 12:10 Otrzyjcie już łzy , reportaż, 2023
  Celem programu jest dotarcie do ...

  Celem programu jest dotarcie do szerokiego grona odbiorców, którzy mają świadomość przemijania, doświadczyli choroby w rodzinach, doświadczyli lub doświadczają żałoby. Takich widzów jest wielu, bo większość z nas ma podobne doświadczenia za sobą lub właśnie przeżywa dramat choroby/ żałoby. Program ma dotrzeć do widza konserwatywnego, który zdaje sobie sprawę z przemijalności życia, z etapów życia. Jednocześnie ma skłonić do refleksji osoby, które być może nie są pogodzone z losem, z cierpieniem najbliższych. Ma też dotrzeć do tzw. środowiska medycznego, które musi uczyć się jak właściwie opiekować się osobami starszymi, zależnymi, chorymi. Niestety, w szpitalach, dps - ach, etc. opieka nad osobami starszymi pozostawia wiele do życzenia. W efekcie złego traktowania, odchodzenie, "narodziny dla nieba", może stać się traumą i dla chorych, i dla ich rodzin.

 • 12:50 60. KFPP w Opolu - Czas ołowiu , koncert, 2023
  Przypomnimy największe przeboje z tegorocznego ...

  Przypomnimy największe przeboje z tegorocznego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. Koncert "Czas ołowiu"

 • 14:00 Familiada - odc. 2772 teleturniej, teleturniej, 2022
 • 14:35 Koło fortuny - odc. 1235 ed. 12 teleturniej, teleturniej, 2022
 • 15:15 Szansa na sukces. Opole 2023 - odc. (7) Universe widowisko muzyczne, artystyczne/estradowe (widowisko), 2022
  Wspaniała muzyczna uczta "Szansa na ...

  Wspaniała muzyczna uczta "Szansa na sukces. Opole 2023", którą poprowadzi Marek Sierocki. Nagrodą główną dla zwycięzcy programu będzie udział w konkursie Debiuty podczas Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. Formuła "Szansy na sukces. Opole 2023" nawiązuje do pierwszego polskiego muzycznego show autorstwa Elżbiety Skrętkowskiej, które widzowie przez dziewiętnaście lat oglądali w Dwójce. Uczestnicy programu wybiorą rodzaj podkładu muzycznego i wykonają utwory artysty, który oceni ich wokalne umiejętności. Dla każdego debiutanta Marek Sierocki wylosuje utwór z listy piosenek wykonawcy goszczącego w programie. Laureaci poszczególnych odcinków zostaną zaproszeni do finałowego koncertu w trakcie którego jury wybierze zwycięzcę. Nagrodą główną będzie udział w Debiutach podczas 60. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu.

 • 16:20 Na dobre i na złe - odc. 876 Potrzymaj mnie za rękę serial TVP, film fabularny telewizyjny, 2023
  Do szpitala trafia nastolatek po ...

  Do szpitala trafia nastolatek po wypadku na motocyklu. Bart z Tadkiem i Tomaszkiem wykonują u pacjenta zabieg usunięcia krwiaka, który uciska rdzeń kręgowy. Podczas operacji profesor zaczyna się dziwnie zachowywać i nagle traci przytomność. Z kolei Jacyno nie jest w stanie dokończyć zabiegu, bo wpada w panikę, choć Marcin robi wszystko, by uspokoić młodszego kolegę. Olena wciąż ukrywa przed Michałem, że odnalazła byłego narzeczonego, który żyje, ale ma problemy z pamięcią. Dziewczyna przekazuje przez telefon dobrą wiadomość swojej niedoszłej teściowej Kristinie, a później wyjawia prawdę o ich wspólnej przeszłości także samemu Artiomowi. Wkrótce tożsamość Ukraińca poznaje także doktor Wilczewski. Falkowicz planuje razem z Jadzią kinderbal dla Edzia. Tymczasem Alina wręcz rozkwita u boku Sylwka. Gdy Jadzia wspomina o ich romansie profesorowi, sugerując, że zakochani mogą nawet się pobrać, chirurg jest w szoku. Okazuje się też, że małżeństwo Bolka, który pomaga przy organizacji kinderbalu, przechodzi aktualnie kryzys, bo żona podejrzewa gwiazdora o zdradę.

 • 17:15 Natura bez granic - odc. 2 cykl dokumentalny, film dokumentalny, 2023
  Historia XX wieku i obecna ...

  Historia XX wieku i obecna wojna zdominowały myślenie o Ukrainie. Tymczasem nasze pogranicze to również obszar fascynującej i niezwykle zróżnicowanej przyrody: od Bieszczad, Gór Słonych i Pogórza Przemyskiego przez Roztocze i Polesie po Dolinę Bugu. Na tych terenach można spotkać gatunki zwierząt i roślin, których na próżno już dziś szukać w innych częściach Europy. Pogranicze jest domem niedźwiedzi, rysi i wilków. Wielkie leśne przestrzenie przemierzają stada jeleni i żubrów. Przyroda nie zna granic. Wilcze rodziny z pogranicza mają swoje terytoria na terenie obu państw. Po jednej stronie polują, po drugiej mają bezpieczne ostoje, w których wychowują potomstwo. Stada roślinożerców, jeleni czy żubrów, w rocznym cyklu wędrówki w poszukiwaniu najlepszych żerowisk regularnie przekraczają graniczny San. Administracyjne linie podziałów nie są też znane ptakom. Bociany gnieżdżące się w przygranicznych wioskach regularnie latają na łowy na łąki po obu stronach granicy. Podobnie rzecz ma się z orłami przednimi i orlikami zamieszkującymi lasy Pogórza Przemyskiego. Razem odpowiadamy za ochronę tego dziedzictwa. Polscy i Ukraińscy przyrodnicy od lat podejmują wspólne działania na rzecz ochrony unikalnych środowisk i gatunków. Współczesne metody badawcze potwierdzają, że czasami obserwują te same osobniki po obu stronach granicy.

 • 17:45 Słowo na niedzielę - Ogień i woda, celnik i zelota , wykład/prelekcja/prezentacja, 2023
  W niedzielnej Ewangelii słyszymy o ...

  W niedzielnej Ewangelii słyszymy o katalogu najbliższych uczniów Jezusa. W Nowym Testamencie znajdziemy cztery takie listy: w Ewangelii Marka, u Łukasza w Ewangelii, w Dziejach Apostolskich i u Mateusza. Różnią się one nieznacznie między sobą, co mogłoby być podstawą do ciekawych rozważań, ale warto zwrócić uwagę na jeden szczegół: tylko w Ewangelii według św. Mateusza, przy imieniu Mateusz pojawia się określenie: celnik. Na nas to słowo nie robi już pewnie wrażenia, ale jeśli pamiętacie, że Mateusz mógł zdzierać pieniądze z rybaków Piotra, Andrzeja, Jakuba i Jana, to okazuje się, że określenie celnik kojarzyło się z pewnością jak najgorzej jego współczesnym. To coś jak oszust, złodziej, wyzyskiwacz, zdzierca bez serca. Powiedzieć o sobie celnik, to uznać, że jest się na dnie. A jednak Jezus go wybrał i odmienił jego życie. Ta informacja ma nam pokazać co z sercami ludzi robi miłość Jezusa: zmienia i odnawia nas, nasze spojrzenie na drugiego człowieka i samego siebie.

 • 18:00 Panorama , serwis informacyjny (dziennik), 2023
 • 18:20 Va Banque s.I - odc. 169 teleturniej, teleturniej, 2021
 • 18:45 U Pana Boga w ogródku - odc. 2/12 serial komediowy TVP, film fabularny telewizyjny, 2008
  Wielkanoc. Przed kościołem tłum ludzi ...

  Wielkanoc. Przed kościołem tłum ludzi odświętnie ubranych okrąża stoły zastawione koszyczkami. Ksiądz odmawia modlitwę, a potem zbliża się do stołu i błogosławi Boże dary, kropiąc kropidłem. Świadek koronny, Bocian, zajeżdża pod sklep. Po drugiej stronie wyrostek bierze zamach wiadrem pełnym wody. Bocian jest szybszy. Wyjmuje zza pasa pistolet i mierzy prosto w oczy chłopaka. Chłopak zamiera ze strachu, po chwili ucieka. Ksiądz i Ratajowa pracują w warzywniku. Przez furtkę w płocie wchodzą komendant i burmistrz, mocno podenerwowani. Skarżą się na zachowanie Bociana. Ksiądz obiecuje pomoc.

 • 19:35 Informacje kulturalne , magazyn, 2023
  Przegląd najważniejszych, bieżących wydarzeń kulturalnych. ...


  Przegląd najważniejszych, bieżących wydarzeń kulturalnych. • 20:00 60. KFPP w Opolu - Ale To Już Było. Jest. I Będzie! cz. 1 , koncert, 2023
  Przypomnimy największe przeboje z tegorocznego ...

  Przypomnimy największe przeboje z tegorocznego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. Koncert "Ale to już było. Jest. I będzie!"

 • 21:00 60. KFPP w Opolu - Ale To Już Było. Jest. I Będzie! cz. 2 , koncert, 2023
  Przypomnimy największe przeboje z tegorocznego ...

  Przypomnimy największe przeboje z tegorocznego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. Koncert "Ale to już było. Jest. I będzie!"

 • 22:10 Zostań, jeśli kochasz (If I Stay) dramat, film fabularny kinowy, , kraj prod.USA 2014
  Bohaterka filmu, Mia Hall, jest ...

  Bohaterka filmu, Mia Hall, jest młoda i utalentowana, marzy o karierze wiolonczelistki. Mieszka w Portland, w stanie Oregon, ze swoimi rodzicami Dennym i Kat oraz z młodszym bratem Teddym. Miłość do muzyki odziedziczyła po ojcu, który w młodości grał w zespole i po matce, punkrockowej dziewczynie. Także jej chłopak z lat szkolnych, Adam, był muzykiem, grał na wiolonczeli. Mia czeka na wyniki ze słynnej nowojorskiej szkoły muzycznej Julliard. Wszystko się jednak zmienia w życiu utalentowanej Mii po wypadku samochodowym na śliskiej drodze. Ranna dziewczyna zapada w śpiączkę. Kiedy opuszcza swoje ciało, widzi siebie leżącą na śniegu, a wokół załogę karetki pogotowia, próbującą ją ratować. Zawieszona między życiem a śmiercią, musi zdecydować, po której stronie chce zostać. Zdaje sobie sprawę, że jeśli się obudzi, czeka ją zupełnie inne życie, niż sobie zawsze wyobrażała. Przewieziona do szpitala Mia, nadal pozostaje w letargu. Słyszy głos pielęgniarki, która szepcze jej do ucha, że musi sama dokonać wyboru. Retrospektywne ujęcia znowu pokazują bohaterkę w przeszłości. Widz śledzi rozwój jej znajmości z Adamem, ich zacieśniające się relacje i pierwsze zbliżenie. Potem było rozstanie, które dziewczyna bardzo przeżyła. Nadal nieprzytomną ofiarę wypadku odwiedzają w szpitalu jej przyjacółka Kim oraz Adam. Pielęgniarka nie wpuszcza ich jednak, bo nie są członkami rodziny. Ale ona obserwuje wszystkie zdarzenia rozgrywające się wokół. Dowiaduje się, że jej rodzice zginęli w wypadku samochodowym. Została sierotą, kiedy się obudzi, będzie sama. Wypadku nie przeżył także jej brat, Teddy. Kiedy Adamowi udaje się w końcu dotrzeć do Mii, próbuje jak najszybciej przekazać jej dobrą wiadomość, że została przyjęta do wymarzonej szkoły muzycznej. Obiecuje, że pojedzie z nią do Nowego Jorku. Śpiewa piękną piosenkę, która napisał specjalnie dla niej. • 00:05 Fałszerz (Forger, The) film fabularny, film fabularny kinowy, , kraj prod.USA 2014
  Tytułowy fałszerz to Raymond J. ...

  Tytułowy fałszerz to Raymond J. Cutter, genialny oszust, który nie ma sobie równych w przestępczym świecie. Jest niedościgniony w podrabianiu obrazów największych mistrzów. Przebywający za kratkami Raymond wchodzi w układ z gangsterami. Za załatwienie wcześniejszego zwolnienia z więzienia ma wykonać dla nich robotę, na której zna się najlepiej. Chociaż ten przekręt wydaje się z góry skazany na przegraną, fałszerz podejmuje się zadania. Ma podrobić płótno samego Claude’a Moneta i zastąpić falsyfikatem oryginał znajdujący się w muzeum. Raymond wciąga w szalony plan swego ojca Josepha Cuttera oraz syna Willa. To ma być fałszerstwo ich życia.

 • 01:55 Ile waży koń trojański? komedia, film fabularny kinowy, 2008
  Komedia romantyczna Juliusza Machulskiego, jednego ...

  Komedia romantyczna Juliusza Machulskiego, jednego z najbardziej kasowych polskich reżyserów filmowych, twórcy takich przebojów, jak m.in.: "Vabank" i "Vabank II", "Seksmisja", "Kingsajz", "Deja vu", "Kiler". Prapremiera komedii "Ile waży koń trojański" odbyła się w grudniu 2008 roku. Ten film reżyser zadedykował swojemu ojcu, Janowi Machulskiemu, który zmarł miesiąc wcześniej.
  Główną bohaterką romantycznej opowieści jest Zosia Albrecht - Radecka, której pierwsze małżeństwo z Darkiem rozpadło się. Owocem tego związku jest 12-letnia teraz Florentyna. Dziecko pozostało przy matce. Drugim mężem Zosi jest Kuba Radecki, z którym wychowuje swoją córkę i razem tworzą udaną, kochającą się rodzinę. Florentynka w pełni akceptuje ojczyma. Akcja filmu rozpoczyna się w sylwestra 1999 roku. Zosia obchodzi właśnie 40. urodziny. Ma pretensje do losu, że jej życie ułożyło się nie tak, jakby sobie życzyła. Chciałaby cofnąć czas, by zacząć wszystko od nowa i tylko z Kubą. Jej życzenie się spełnia. Gdy się budzi, okazuje się, że jest 15 maja 1987 roku, dzień jej imienin. Uświadamia sobie jednak, że jest z Darkiem. Ponieważ nie mają jeszcze dziecka, Zosia próbuje zmienić bieg wydarzeń. Zrobi wszystko, by porzucić Darka i jak najszybciej związać się z Kubą. I to z nim mieć córkę Florkę. • 04:05 Skutki noszenia kapelusza w maju film obyczajowy, film fabularny kinowy, 1995
  Poruszająca, a zarazem pełna ciepła ...

  Poruszająca, a zarazem pełna ciepła komedia, opowiadająca o potrzebie miłości między ludźmi. Film został obsypany nagrodami na Krajowym Festiwalu Filmów dla Dzieci w Poznaniu. Otrzymał także wyróżnienie na I Międzynarodowym Festiwalu Filmów dla Dzieci "Ale Kino!" (1994). Profesor wyższej uczelni prowadzi samotne i smutne życie emeryta. Często chadza na spacery na cmentarz. Pewnego dnia spotyka tam Anię, córkę swego przyjaciela Andrzeja, który zginął tragicznie w górach. Dziewczyna mieszka wraz z dziećmi w domu akademickim, żyjąc niezwykle skromnie. Mąż przed kilku laty wyjechał "na saksy" za granicę. Ania została w kraju, chcąc dokończyć studia. Spotkanie z dziewczyną radykalnie zmienia jałową egzystencję profesora. Mimo zaawansowanego wieku i braku doświadczenia, podejmuje się zaopiekować dziećmi, by umożliwić Ani wyjazd na kurs menedżerów do Anglii.

 • 05:35 Zakończenie dnia , bez klasyfikacji, 2023
stacja tv