TVP2 - Program TV na wtorek 12 grudnia 2023

 • 05:05 Na sygnale - odc. 435 "Coś pan zmalował?" serial fabularyzowany TVP, film fabularny telewizyjny, 2023
  Wiktor przyjeżdża na tydzień do ...

  Wiktor przyjeżdża na tydzień do Polski. Szykuje z Czarkiem kulinarną niespodziankę dla Anny. Obiad w stylu azjatyckim nie kończy się dobrze. Martyna dzień zaczyna od kolejnej sprzeczki z Piotrem. Jedna z pacjentek oskarżyła go o molestowanie podczas badania. Po pracy napięcie między Strzeleckimi nadal narasta. Martyna wysyła ukochanego na urlop, by mógł zająć się ich córką. Nie pyta go nawet o zdanie. Na dyżurze małżonkowie jadą razem na wezwanie do młodego mężczyzny, który ma problemy z oddychaniem. Nadmuchał zbyt dużo balonów, chcąc zrobić niespodziankę współlokatorce, w której jest zakochany... Z kolei zespół Góry jedzie na wezwanie do boksera. Sportowiec stracił przytomność w trakcie sparingu z kolegą. Gdy stan chorego się pogarsza, lekarz diagnozuje wstrząs anafilaktyczny.

 • 05:35 M jak miłość - odc. 1756 serial TVP, film fabularny telewizyjny, 2023
  1756Romans Kamy z Marcinem trwa ...

  1756
  Romans Kamy z Marcinem trwa i jednocześnie pogłębia się jej konflikt z Anią, bo tancerka nie umie zrozumieć, jak bardzo jej siostra cierpi i próbuje zmusić dziewczynę do wspólnego wyjazdu nad morze. Szymek na nowo sprawia rodzicom problemy, bo wciąż nie akceptuje faktu, że Iza związała się z Radkiem i kłamie, by jej nowego ukochanego oczernić. Olek nadal wspiera Anetę – nawet, gdy ta wraca do domu dopiero nad ranem, po babskim wyjściu z Kasią na koncert i gdy później jedzie od razu do kliniki. Tymczasem Iwona umawia się z Argasińskim na kolejną randkę, cały czas w tajemnicy przed córką. Kasia i Jakub wspominają romantyczne chwile nad morzem i zaczynają planować podróż poślubną, ale ich spokój burzy telefon od ciotki dziewczyny z informacją, że Justyna została zatrzymana przez policję.

 • 06:30 Jeden z dwóch - sakrament Wieczerzy Pańskiej reportaż, reportaż, 2023
  W Kościele Ewangelicko - Augsburskim ...

  W Kościele Ewangelicko - Augsburskim są dwa sakramenty: Chrzest Święty i Wieczerza Pańska zwana też Sakramentem Ołtarza, Eucharystią, Komunią Świętą. Udzielanie jej pod dwiema postaciami jest charakterystycznym znakiem rozpoznawczym luteranizmu. Jak można rozumieć Wieczerzę Pańską? Czy chleb i wino zmieniają swoją fizyczną substancję? W jaki sposób można się do niej przygotować? Czy istnieje jakiś warunek dopuszczający?

 • 06:55 Rodzinka.pl - odc. 284 "Moja Rada serial komediowy TVP, film fabularny telewizyjny, 2020
  Viola i Natalia oglądają stare ...

  Viola i Natalia oglądają stare zdjęcia. Okazuje się, że miały tego samego chłopaka. Ludwik chce iść na imprezę zamiast na terapię. Kacper wypytuje rodziców, dlaczego śpią osobno. Agata odwiedza Boskich. Idzie do Kuby, ma ze sobą teczkę ze studiów, a w niej akty. Ludwik nieśmiało zerka. Ludwik mówi Natalii, że ma dość terapii.

 • 07:30 Pytanie na śniadanie - pobudka , magazyn, 2023
 • 07:55 Pytanie na śniadanie , magazyn, 2023
 • 10:35 Panorama , serwis informacyjny (dziennik), 2023
 • 10:45 Pytanie na śniadanie , magazyn, 2023
 • 11:15 Czas w las - sezon 2 odc. 12 magazyn, magazyn, 2023
 • 11:50 Dla niesłyszących - Barwy szczęścia serial obyczajowy TVP, film fabularny telewizyjny, 2023
  W dniu meczu Albert dziękuje ...

  W dniu meczu Albert dziękuje Darkowi za okazaną pomoc. Tymczasem Borys ma nagle problem z kręgosłupem, więc Aldona prosi o pomoc Hermana. Gdy Grzelak staje znowu na nogi, od razu wychodzi na murawę. W trakcie meczu ból pleców jednak wraca i Hubert zabrania w końcu Borysowi dalszej gry, a zamiast ojca do drużyny dołącza Aleks. Z kolei Oliwka, Madzia i Ania wspierają drużynę oldboyów kwestując i sprzedając charytatywny kalendarz. Mecz kończy się wynikiem 5:1 - dla gości ze Smętowa. Łukasz i Kasia są zaskoczeni, gdy na stadionie zjawia się Bonda - jako właściciel gazety, która objęła nad meczem medialny patronat. Później Sadowscy odkrywają, że w trakcie imprezy ich mieszkanie zostało splądrowane przez włamywaczy. Hubert tuż po meczu leci do USA, by porozmawiać z Klarą. Wcześniej wyznaje Agacie, że ukochana przestała się do niego odzywać, gdy postanowił przyjechać bez Marysi.

 • 12:30 Koło fortuny - odc. 1338 ed. 12 teleturniej, teleturniej, 2022
 • 13:10 Paszporty Wolności. Wizytówki - odc. 4 Andrzej Kołodziej cykl dokumentalny, felieton, 2023
  Andrzej Kołodziej urodził się w ...

  Andrzej Kołodziej urodził się w 1959 r. w Zagórzu k. Sanoka. W latach 1978 - 1980 działał w Ruchu Obrony Praw Człowieka i Obywatela i w Wolnych Związkach Zawodowych Wybrzeża. W sierpniu 1980 r. zorganizował strajk w Stoczni im. Komuny Paryskiej w Gdyni, został też przewodniczącym komitetu strajkowego w stoczni oraz wiceprzewodniczącym Międzyzakładowego Komitetu Strajkowego w Gdańsku. Cztery lata później wszedł w skład krajowego Komitetu Wykonawczego Solidarności Walczącej, a od listopada 1987 r. pełnił funkcję jego przewodniczącego. Odznaczony m.in. Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski (2006) i Krzyżem Wolności i Solidarności (2016)

 • 13:15 Akacjowa 38 - odc. 237 (Acacias 38) serial, film fabularny telewizyjny, , kraj prod.Hiszpania 2016
  Justo dostaje bolesnego ataku. Prosi ...

  Justo dostaje bolesnego ataku. Prosi Cayetanę o podanie lekarstwa. Ona chce najpierw się dowiedzieć, czym German zastraszył Justa. Ulica Akacjowa obchodzi święto Trzech Króli. Victor dowiaduje się, że Paciencia nosi szpilki do włosów, które kupił Marii Luisie.

 • 14:05 Va Banque s.II - odc. 250 teleturniej, teleturniej, 2021
 • 14:35 Na sygnale - odc. 244 "Zmowa milczenia" serial fabularyzowany TVP, film fabularny telewizyjny, 2019
  Artur widzi, jak Lidka flirtuje ...

  Artur widzi, jak Lidka flirtuje z Kubą i od razu robi się zazdrosny. Tymczasem Martyna wyznaje Piotrkowi, że wcale nie chce mieć dziecka. Kuba zdradza w końcu dziewczynie, co naprawdę wydarzyło się podczas ich "wspólnej" nocy. Z kolei Kubicka podczas dyżuru jedzie z kolegami do młodej kobiety, która cierpi na silny ból brzucha. Pacjentka próbuje ukryć fakt, że urodziła niedawno dziecko. Zespół Wiktora odpowiada na wezwanie do nastolatki, która na imprezie zaczęła nagle mieć problemy z oddychaniem. Na miejscu ratownicy odkrywają, że chorych może być więcej.

 • 15:05 Doktor z alpejskiej wioski - nowy rozdział (Der Bergdoktor ep. Kontrollverlust part 2) serial, film fabularny telewizyjny, , kraj prod.Niemcy 2021
  Mia walczy z chorobą i ...

  Mia walczy z chorobą i musi iść do szpitala. Niestety, okazuje się, że na ojca dziecka nie bardzo może liczyć. Tymczasem matka Franziski jest bezlitosna i zamyka rozlewnię mleka Gruberów.

 • 16:00 Koło fortuny - odc. 1339 ed. 12 teleturniej, teleturniej, 2022
 • 16:35 Familiada - odc. 2866 teleturniej, teleturniej, 2023
 • 17:15 Zakazany owoc - Odc. 363 (Yasak Elma) serial obyczajowy, film fabularny telewizyjny, , kraj prod.Turcja 2020
  Na noworocznej imprezie w firmie ...


  Na noworocznej imprezie w firmie Dogan ogłasza, że Ender została dyrektorem. Yildiz dowiaduje się, że Cagatay ma syna z Feyzą. Dogan akceptuje chęć Kumru do poślubienia Omara. Cagatay każe Feyzie odejść z firmy. Dogan i Kumru poznają rodzinę Omera.

 • 18:00 Panorama , serwis informacyjny (dziennik), 2023
 • 18:20 Va Banque s.II - odc. 251 teleturniej, teleturniej, 2021
 • 18:45 Akacjowa 38 - odc. 254 (Acacias 38) serial, film fabularny telewizyjny, , kraj prod.Hiszpania 2016
  Trini nie przychodzi na spotkanie ...

  Trini nie przychodzi na spotkanie z Ramonem. Lourdes zjawia się na oficjalnym spotkaniu z mieszkańcami kamienicy. Justa szukają policjanci. Przychodzą do Cayetany, ale ona ich nie wpuszcza ratując w ten sposób Justa. Paciencia przewiduje, że dojdzie do konfliktu między Lourdes a Cayetaną.

 • 19:30 Paszporty Wolności. Wizytówki - odc. 3 Radosław Huget cykl dokumentalny, felieton, 2023
  Radosław Huget urodził się w ...

  Radosław Huget urodził się w 1960 r. w Krakowie. Od 1979 r. angażował się w działalność Konfederacji Polski Niepodległej, był drukarzem i kolporterem ulotek i pism KPN. Od początku lat 80. był członkiem Niezależnego Zrzeszenia Studentów oraz Komitetu Obrony Więzionych za Przekonania w Krakowie. Należy też do grona pomysłodawców i współtwórców (w kwietniu 1985 r.) Ruchu Wolność i Pokój. W tym okresie współorganizował również manifestacje i akcje ulotkowe na terenie Krakowa. Odznaczony m.in. Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski (2009).

 • 19:35 Barwy szczęścia - odc. 2900 serial obyczajowy TVP, film fabularny telewizyjny, 2023
  W dniu meczu Albert dziękuje ...

  W dniu meczu Albert dziękuje Darkowi za okazaną pomoc. Tymczasem Borys ma nagle problem z kręgosłupem, więc Aldona prosi o pomoc Hermana. Gdy Grzelak staje znowu na nogi, od razu wychodzi na murawę. W trakcie meczu ból pleców jednak wraca i Hubert zabrania w końcu Borysowi dalszej gry, a zamiast ojca do drużyny dołącza Aleks. Z kolei Oliwka, Madzia i Ania wspierają drużynę oldboyów kwestując i sprzedając charytatywny kalendarz. Mecz kończy się wynikiem 5:1 - dla gości ze Smętowa. Łukasz i Kasia są zaskoczeni, gdy na stadionie zjawia się Bonda - jako właściciel gazety, która objęła nad meczem medialny patronat. Później Sadowscy odkrywają, że w trakcie imprezy ich mieszkanie zostało splądrowane przez włamywaczy. Hubert tuż po meczu leci do USA, by porozmawiać z Klarą. Wcześniej wyznaje Agacie, że ukochana przestała się do niego odzywać, gdy postanowił przyjechać bez Marysi.

 • 20:10 Barwy szczęścia - odc. 2901 serial obyczajowy TVP, film fabularny telewizyjny, 2023
  Łukasz próbuje uspokoić Kasię, kiedy ...

  Łukasz próbuje uspokoić Kasię, kiedy ich mieszkanie splądrowali złodzieje. Dziewczyna jest przerażona i pewna, że mafia ma ich na celowniku. Marcin przesłuchuje Bondę, ale ten uparcie twierdzi, że nie miał z włamaniem nic wspólnego. Wieczorem gangster zjawia się nagle u Sadowskich i radzi Łukaszowi, by "zmądrzał". Z kolei Vincenzo czuje ukłucie zazdrości, gdy Ania wiesza w restauracji kalendarz ze zdjęciami piłkarzy. Aldona musi za to pocieszać Borysa, gdy ten czyta komentarze dotyczące drużyny, meczu i zdjęć zawodników. Grzelak decyduje się zareagować na krytykę w sieci. Marysia zaczyna kłócić się z Emilem i Agata zdaje sobie sprawę, jak bardzo wpływa na małą rozstanie z rodzicami. Dzieci godzą się, gdy w szkole Emil kolejny raz staje w obronie przybranej siostry. Tymczasem wynajęty przez Pyrków detektyw odkrywa, że Klara nadal używa pseudonimu ze swojej książki: Julia Armand. Hubert donosi później siostrze, że wciąż nie udało mu się odnaleźć w USA żony, a jej mieszkanie stoi puste.

 • 20:40 Kulisy serialu "M jak miłość" - odc. 1499 , film dokumentalny, 2022
  Relacja z planu serialu, ciekawostki ...

  Relacja z planu serialu, ciekawostki o postaciach i aktorach. Zapowiedź następnego odcinka serialu.

 • 20:55 M jak miłość - odc. 1766 serial TVP, film fabularny telewizyjny, 2023
  1766Szymek dzwoni do Marcina z ...

  1766

  Szymek dzwoni do Marcina z wakacji. Jest załamany, bo Iza jednak zaręczyła się z Radkiem. Ania przed operacją odzyskuje nadzieję, dzięki swojemu rehabilitantowi Markowi, który nie tylko opowiada jej o sukcesach zawodowych Olka, ale też wyraźnie dziewczynę adoruje. Kama zostaje brutalnie zaatakowana przez jednego z klientów. Tancerka szuka pomocy u Chodakowskiego, a ten zawozi ją na policję, by mogła zgłosić pobicie. Później detektyw odnajduje jej agresora i rzuca się na mężczyznę z pięściami, nieświadomy, że ktoś go z ukrycia filmuje. Olek zdradza niechcący Aleksandrze, że Marcin umawia się z Kamą, co wyraźnie niepokoi seniorkę. Iwona i Argasiński wychodzą w końcu z ukrycia, ujawniając swój związek podczas spotkania z Anetą i Olkiem w modnej restauracji. Po powrocie do domu Chodakowski na nowo wkupuje się w łaski żony, która jest zła, bo nie doniósł jej o romansie seniorów. Anita wyznaje Kamilowi, jak obawia się ponownego spotkania z matką. Marcin jest o krok od odnalezienia seniorki i kontaktuje się z jej koleżanką z odwyku. Kobieta okłamuje detektywa mówiąc, że od dawna nie miała z Laskowską kontaktu. Tuż po wyjściu gościa dzwoni do Teresy, by ostrzec przyjaciółkę, że ktoś jej szuka.

 • 21:55 Na sygnale - odc. 506 "Sercowe sprawy" serial fabularyzowany TVP, film fabularny telewizyjny, 2023
  Pisarka Marta znów ma w ...

  Pisarka Marta znów ma w domu wypadek i o poranku dzwoni po pomoc do Benia. A po kolejnej kłótni, wyraźnie się zaprzyjaźniają. W pracy doktor Vick ratuje życie pary, którą w domu poraził prąd. To rodzice dwóch przerażonych chłopców. Doktor Góra jest na spacerze z Hieną, którego jego żona zdążyła już przemianować na Puszka. Spotyka poprzedniego właściciela psa, który nie chce się do zwierzaka przyznać i w końcu ucieka. Na dyżurze lekarz jedzie ze swoim zespołem do ośrodka kolonijnego, gdzie straciła przytomność nastolatka. Koleżanka dziewczyny wyznaje, że chora wypaliła skręta z marihuaną. Po chwili pacjentka ratowników odzyskuje przytomność, wpada w panikę i zaczyna uciekać. Gdy Alek chce ją zatrzymać, na miejscu zjawia się ojciec dziewczyny, który nagle Klisa atakuje.

 • 22:35 Echo serca s.III - Odc. 37 serial TVP, film fabularny telewizyjny, 2020
  Do Szpitala Północnego trafia 30 ...

  Do Szpitala Północnego trafia 30 - letni kulturysta Paweł. Został skierowany na oddział chirurgii ze wskazaniem do obustronnej mastektomii. Paweł ma zdiagnozowany nowotwór złośliwy piersi. Mężczyzna nie chce poddać się zabiegowi. Nie może pogodzić się z tym, że ma kobiecą dolegliwość. W tym czasie na chirurgię zgłasza się Beata. Ona również ma zdiagnozowanego raka piersi. Wykryła go przypadkiem, podczas zajęć z kamerą termowizyjną. Beata nie ma środków na przeprowadzenie chemioterapii celowanej, dlatego domaga się, żeby przeprowadzono u niej mastektomię na życzenie. Woli stracić pierś, niż życie. Podejście Beaty wykorzystuje Agnieszka, próbując przekonać Pawła do zgody na operację. Andrzej przechodzi kryzys. Ma poczucie, że jego życie straciło sens. Wciąż nie pozbierał się po śmierci Ewy. Agnieszka nie ma wątpliwości, że Andrzej przechodzi właśnie kryzys. Niespodziewanie z pomocą przychodzi Natasza.

 • 23:30 Córka (The New Daughter) dramat, film fabularny kinowy, , kraj prod.USA 2009
  Debiut reżyserski hiszpańskiego scenarzysty Luisa ...


  Debiut reżyserski hiszpańskiego scenarzysty Luisa Berdejo. Film powstał na podstawie opowiadania Johna Connolly’ego. Powieściopisarz John James (Kevin Costner) jest świeżo po rozwodzie. Aby zapomnieć o bolesnych wydarzeniach, samotny ojciec postanawia wyjechać wraz z nastoletnią córką Louisą i młodszym synem Samem. Rodzina przenosi się do starego domu na farmie w Karolinie Południowej. Relacje ojca z córką są napięte, nastolatka obwinia go o niepowodzenia w rodzinie, zarzuca mu, że nigdy nie kochał matki i zniszczył wszystko. Już pierwszej nocy w nowym miejscu dochodzi do tajemniczych zdarzeń. Louisa słyszy osobliwe odgłosy dobiegające z zewnątrz. Od tej pory wokół domu cały czas dzieją się bardzo dziwne rzeczy. Także nastoletnia Louisa zaczyna się zachowywać dziwnie. John podejrzewa, że te wszystkie wydarzenia mogą mieć związek z cmentarzem położonym w pobliżu ich farmy.

  (THE NEW DAUGHTER)

 • 01:30 Dolina Bogów (Valley of the Gods) dramat, film fabularny kinowy, , kraj prod.Polska,USA 2019
  Akcja filmu toczy się współcześnie, ...

  Akcja filmu toczy się współcześnie, częściowo w realnym świecie, częściowo w świecie wykreowanym. Pierwszy wątek filmu to "materializacja" archaicznej legendy Indian Navajo. Jesteśmy świadkami niezwykłej historii, która ma swoją rację bytu tylko w legendach plemion Indiańskich. Drugi to wątek najbogatszego człowieka na ziemi, Wesa Taurosa, eksperymentującego na sobie możliwości, jakie daje nieograniczony pieniądz. Dotknięty osobistą tragedią śmierci żony i córki Tauros usiłuje znaleźć zapomnienie w prowadzeniu ekscentrycznego życia. Trzeci wątek to historia narratora - pisarza Johna Ecasa, którego nieposkromiona wyobraźnia "poprawia" rzeczywistość, przenosząc ją w świat fantazji. Pisarz opisuje życie Wesa Taurosa i przyjmuje zaproszenie do jego posiadłości. Jego początkowa ciekawość i chęć poznania bogatego dziwaka przeradza się szybko w chęć powrotu do swojej rzeczywistości.


 • 03:45 Szwedzkie tango film dokumentalny, film dokumentalny, 1999
  Hans i Kerstin Stralstromowie, bohaterowie ...

  Hans i Kerstin Stralstromowie, bohaterowie dokumentu, żyją w Kirunie, niewielkim szwedzkim miasteczku za kołem polarnym. Mają dorosłą już córkę Karin, syna Olego i pięcioro wnucząt. Wiodą spokojny żywot, w dostatku i harmonii, którą czasem zakłóca Hans - z natury porywczy i szorstki - besztając żonę, kiedy ta na przykład prowadzi samochód w sposób budzący jego zgrozę i gniew. Hans grywa jeszcze w tenisa, choć zaawansowany wiek sprawia, że żona potem musi długo masować mu obolałe mięśnie. Kerstin zaś raz na jakiś czas spotyka się z przyjaciółkami, by poplotkować o mężczyznach. Niekiedy małżonkowie ruszają na wyprawę na nartach albo na tańce. Próbują tańczyć tango, na które moda, ogarniająca całą Europę, dotarła też za krąg polarny. Kerstin jednak nie jest zadowolona z ich wspólnego tańczenia. Uważa, że tango zupełnie im nie wychodzi. W styczniu 1998 roku namawia męża, by pojechali do Sztokholmu, gdzie powstały już szkoły tańca, w których pod okiem mistrzów można poznać tajniki kroków, obrotów i przejść. Hans początkowo nie chce o tym słyszeć, w końcu ulega żonie: w lutym wsiadają do samochodu i mkną do stolicy. Odwiedzają tam Szkołę Tańca Petera Kleinviksa i Szkołę Mistrzów Tanga Toma i Kristiny. Po wielu próbach pani Stralstrom dochodzi do wniosku, że tango jest dla niej za trudne i marzy o powrocie do domu. Jej mąż natomiast, tak na początku przeciwny przedsięwzięciu, upiera się, że musi się tanga nauczyć i wpada na pomysł, by po tę naukę udać się do źródeł. Kerstin, przerażona perspektywą wyprawy do Argentyny, próbuje męża odwieść od zamysłu. Na próżno. W marcu wsiadają do samolotu i wkrótce lądują w Buenos Aires. Tam dostają się w ręce dwóch domorosłych przewodników i rozpoczynają wędrówkę po szkołach i milongach - miejscach, w których tańczy się tango. I nawet jeśli nadal najlepiej wychodzi im tańczenie go na sposób kiruński, dowiadują się, czym jest ten taniec, a wspólne przeżycia zbliżają ich jeszcze bardziej. Najlepiej widać to w ostatniej scenie filmu, kiedy w kwietniowy dzień pokonują zaśnieżone ulice miasteczka, stojąc razem na płozach sanek. Popychają je w doskonałej harmonii i wyglądają, jakby płynęli w tangu - w jego wyjątkowej, szwedzkiej odmianie. "Szwedzkie tango" to film dokumentalny o codzienności i przygodach sympatycznej pary Szwedów i o tym, czym może być starość. Dokument, przypominający momentami film fabularny, jest efektem współpracy czterech telewizji: Telewizji Polskiej, szwedzkiej telewizji publicznej SVT, satelitarnego programu kulturalnego Arte i programu II niemieckiej telewizji publicznej ZDF.

 • 04:40 Zakończenie dnia , bez klasyfikacji, 2023
stacja tv