TVP3 - Program TV na niedzielę 07 kwietnia 2024

 • 06:00 Dzika Polska - Uczta na morzu serial dokumentalny, film dokumentalny, 2007
  I znów nasza ekipa wita ...

  I znów nasza ekipa wita morze. Czy to być może? Nawet musi. Kończy się wszakże sezon połowów na dorsza, śledzia i całej plejady polskich i mniej polskich ryb w Bałtyku. A my chcemy taki połów zobaczyć i sfilmować, bo jak inaczej wypowiadać się o żywych istotach, zamieszkujących rodzimy akwen. Dość więc na razie opowiadania o nadmorskich kamieniach, klifach, warstwicach i bałwanach. Sami byśmy wyszli na bałwanów, ignorując morskie życie. Trzeba więc będzie puścić się na wodę. Bohaterem odcinka będzie między innymi babka bycza - ryba, która zaledwie w parę lat, nikogo nie pytając o zgodę, podbiła polski Bałtyk.

 • 06:35 Bocian biały , film dokumentalny, 2023
  Bocian biały to jeden z ...

  Bocian biały to jeden z symboli polskiej przyrody. Jego widok jest na stałe wpisany w krajobraz pól, łąk i wsi. Bociany można spotkać na terenach rozciągających się od północnej Afryki, poprzez niemal całą Europę, aż po zachodnie krańce Azji. Co piąty bocian na świecie pochodzi właśnie z Polski. W tym filmie towarzyszymy ptakom przez cały sezon lęgowy. Śledzimy trudy, z jakimi zmagają się bociany po przylocie do kraju i z wysiłkiem budują swoje wielopokoleniowe gniazda. Jesteśmy świadkami przyjścia na świat potomstwa i pierwszych kroków młodych bocianów w trudnej sztuce samodzielnego latania, a na koniec sprawdzimy, jak bociany szykują się do przebycia tysięcy kilometrów na zimowanie.

 • 07:10 Turystyczna Jazda - odc. 170 Szlakiem uzdrowisk cz. II , magazyn, 2024
  W tym tygodniu Turystyczna Jazda ...

  W tym tygodniu Turystyczna Jazda będzie wędrować szlakiem litewskich uzdrowisk. Wraz z autorami programu poznamy klimatyczne kurorty położone nad Niemnem. W trakcie naszej podróży odwiedzimy region kowieński oraz najdalej wysunięte na południe miasto Litwy.

 • 07:35 Szlak przydrożnych kapliczek - odc. 4 Kapliczki latarnie umarłych cykl reportaży, reportaż, 2021
  Cykl opowiada o szlakach przydrożnych ...


  Cykl opowiada o szlakach przydrożnych kapliczek Małopolski, Śląska i Podkarpacia.
  W tym odcinku odwiedzimy Kraków i poznamy historię kapliczek, które przed wiekami
  były nazywane latarniami umarłych.

 • 07:55 Natura bez granic - sezon 2 odc. 6 cykl dokumentalny, film dokumentalny, 2023
  odc. 6 Las niejedno ma ...

  odc. 6 Las niejedno ma życie.
  Obumarłe, powalone kłody z czasem porastają mchy, grzyby i liczne gatunki roślinności. I choć martwe drzewa zazwyczaj prezentują się przygnębiająco, to wokół nich potrafi tętnić życie.

  Historia XX wieku i obecna wojna zdominowały myślenie o Ukrainie. Tymczasem nasze pogranicze to również obszar fascynującej i niezwykle zróżnicowanej przyrody: od Bieszczad, Gór Słonych i Pogórza Przemyskiego przez Roztocze i Polesie po Dolinę Bugu. Na tych terenach można spotkać gatunki zwierząt i roślin, których na próżno już dziś szukać w innych częściach Europy. Pogranicze jest domem niedźwiedzi, rysi i wilków. Wielkie leśne przestrzenie przemierzają stada jeleni i żubrów. Przyroda nie zna granic. Wilcze rodziny z pogranicza mają swoje terytoria na terenie obu państw. Po jednej stronie polują, po drugiej mają bezpieczne ostoje, w których wychowują potomstwo. Stada roślinożerców, jeleni czy żubrów w rocznym cyklu wędrówki w poszukiwaniu najlepszych żerowisk regularnie przekraczają graniczny San. Administracyjne linie podziałów nie są też znane ptakom. Bociany gnieżdżące się w przygranicznych wioskach regularnie latają na łowy na łąki po obu stronach granicy. Podobnie rzecz ma się z orłami przednimi i orlikami zamieszkującymi lasy Pogórza Przemyskiego.

 • 08:30 Całkiem niezła historia - Szkutnik z Basonii cykl reportaży, reportaż, 2023
  Berlinki, baty, pychówki - kto ...

  Berlinki, baty, pychówki - kto jeszcze pamięta te archaiczne środki rzecznego transportu? Choć wydaje się, że tamten świat zamknięty został w odległej przeszłości, w maleńkiej Basonii nad Wisłą odnaleźliśmy jednego z ostatnich szkutników w Polsce. Młody budowniczy łodzi - Mateusz Tabaka, wbrew współczesnym modom przywraca tradycje dawnego rzemiosła. Przed laty Basonia była centrum rzecznego szkutnictwa na Wiśle. Lokalizacja wioski nad rzeką spowodowała, że mężczyźni musieli nauczyć się szkutnictwa, czyli budowania i naprawiania łodzi. Łódki były bowiem elementem wyposażenia niemal każdego gospodarstwa.

 • 08:50 Całkiem niezła historia - Ostatni na Wiśle cykl reportaży, reportaż, 2023
  Robili to tak: nocą, gdy ...

  Robili to tak: nocą, gdy księżyc zasłaniały chmury, smarowali twarze sadzą. I wchodzili do niewielkiej łodzi wydłubanej z pnia drzewa. Podpływali cichutko
  do flisaków, którzy tratwami spławiali towary do Gdańska. Niewidoczni dla ludzi podkradali co się dało i uciekali. Nocami rabowali, a za dnia spali
  w jamach wygrzebanych przy brzegu. Towary sprzedawali i wracali znowu uprawiać piractwo. Przyłapani uciekali do rzeki. Prawie nigdy nikt ich nie złapał,
  tylko ludzie opowiadali sobie legendy o diabłach, które napadają flisaków nocami i zabierają to, co przewożą. Ich potomek mówi dziś o sobie: jestem
  ostatnim piratem na Wiśle. Witold Łożewski z Bydgoszczy zna Wisłę jak mało kto. Dziś jest jednym z ostatnich, który spławia towary barką po tej rzece.
  Kiedyś było ich prawie siedmiuset. Dziś dzielnie broni honoru rodziny, chociaż i jego czas powoli się kończy. Razem z nim na emeryturę odejdzie legenda
  o diabłach i piratach, którzy łupili każdego, kto miał coś cennego.


 • 09:05 Rok w ogrodzie , magazyn, 2024
 • 09:30 Zakochaj się w Polsce - odc. 291 Ostrów Tumski w Poznaniu magazyn, magazyn, 2023
  Ponadczasowa seria podróżnicza, wpisująca się ...

  Ponadczasowa seria podróżnicza, wpisująca się w cykl inicjatyw promujących i popularyzujących Polskę. Tomasz Bednarek odwiedza najpiękniejsze i najciekawsze miejsca w wielu zakątkach kraju, wędrując nie tylko szlakiem tłumnie odwiedzanym przez turystów, ale docierając również do miejsc, o których wiedzą nieliczni.

 • 10:00 OTV - PASMO LOKALNE , bez klasyfikacji, 2024
 • 12:00 Weterynarze z sercem - /158/ , reality show, 2023
  Odwiedziliśmy Hel, gdzie znajduje się ...

  Odwiedziliśmy Hel, gdzie znajduje się Stacja Morska im. profesora Krzysztofa Skóry, Wydziału Oceanografii i Geografii Uniwersytetu Gdańskiego. To jedyny w Polsce ośrodek rehabilitacji fok, a pacjentami są głównie focze szczenięta. Posłuchajcie też jak się zachować zobaczywszy na plaży focze szczenię lub dorosłego osobnika. Rozpoczął się kolejny wiewiórkowy sezon, więc pojechaliśmy do Legionowa do lek. wet. Jarosława Falkowskiego, który poza swoją codzienną pracą w przychodni, od wielu lat pomaga malutkim wiewiórkom, zastępując im matkę.

 • 12:30 Rola życia - Rola życia magazyn, magazyn, 2022
  Program realizowany z myślą o ...

  Program realizowany z myślą o audiowizualnym archiwum teatru i filmu polskiego oraz stwarzaniu polskim aktorom właściwej formy promocji ich twórczości w mediach. W Polsce obecnie czynnych zawodowo jest około 5 tysięcy dyplomowanych aktorów i aktorek. Są wśród nich gwiazdy, są młodzi ludzie, którzy dopiero zaczynają kariery, są też tacy, którzy nie potrafią przebić się do aktorskiej ekstraklasy i tacy, którzy lata świetności mają już za sobą. W programie chcemy spotkać się z przedstawicielami wszystkich tych grup, by przekonać się, jak z różnych perspektyw i doświadczeń wygląda ten, wbrew pozorom trudny zawód. Chcemy dać możliwość zwłaszcza aktorom teatralnym pokazania ich kunsztu aktorskiego szerokiej widowni. Celem programu jest także promocja polskich teatrów i ich repertuaru.

 • 13:00 Piosenka dla Ciebie koncert życzeń, kameralne i studyjne (widowisko), 2024
 • 14:00 Rączka gotuje magazyn kulinarny, magazyn, 2024
 • 14:30 OTV - PASMO LOKALNE , bez klasyfikacji, 2024
 • 15:00 Koronka do Miłosierdzia Bożego , sprawozdanie, 2024
 • 15:45 Kościół z bliska , magazyn, 2024
 • 16:20 Obalamy mity medyczne odc. 10 magazyn, magazyn, 2023
  Anna Łukasik walczy ze stereotypowym ...

  Anna Łukasik walczy ze stereotypowym i błędnym myśleniem o nowoczesnych metodach leczenia i współczesnych zdobyczach medycyny. Tematem odcinka jest autyzm.

 • 16:30 OTV - PASMO LOKALNE , bez klasyfikacji, 2024
 • 16:45 Dziennik Regionów , serwis informacyjny (dziennik), 2024
 • 17:00 OTV - PASMO LOKALNE , bez klasyfikacji, 2024
 • 20:00 Dla niesłyszących - Dziennik Regionów , serwis informacyjny (dziennik), 2024
 • 20:20 Pogoda 4 , serwis informacyjny (dziennik), 2024
 • 20:35 Szlakiem miejsc niezwykłych - Pomniki Historii s.I reportaż, reportaż, 2016
  Program prezentuje najciekawsze pomniki i ...


  Program prezentuje najciekawsze pomniki i zabytki polskiej kultury, w tym odcinku są to Wrocław i Toruń. To miasta
  o niezwykle skomplikowanej i burzliwej historii, wielokrotnie zmieniały przynależność państwową. Leżące na ważnych
  szlakach handlowych ośrodki, należały do Ligii Hanzeatyckiej i na przestrzeni wieków prężnie się rozwijały. Obydwa
  stały się też ważnymi ośrodkami uniwersyteckimi. W historii obu miast nie brak jednak kontrastów jak choćby tego,
  że toruński zespół staromiejski przetrwał w niemal nienaruszonym stanie, a Wrocław wyłonił się z wojennej pożogi
  mocno zniszczony. Mimo to obydwa miasta są prawdziwą skarbnicą zabytków.
  Gdy z początkiem XIX wieku rozbierano mury obronne Wrocławia, by zakładać w tym miejscu planty, w Toruniu podjęto
  decyzję o rozbudowie fortyfikacji. Na przestrzeni XIX stulecia powstała ogromna inwestycja militarna nowoczesna twierdza
  Toruń. Niestety w XX wieku pod rządami hitlerowców także Wrocław musiał ponownie zamienić się w twierdzę - Festung
  Breslau.

 • 20:55 Samorządowy Wieczór Wyborczy 2024 program publicystyczny, dysk./wywiad/debata, 2024
 • 21:25 OTV - PASMO LOKALNE , bez klasyfikacji, 2024
 • 22:00 Przepis dnia s.VI - odc. (1) , kameralne i studyjne (widowisko), 2023
  Sprawdzone receptury na pyszne, proste ...  Sprawdzone receptury na pyszne, proste i zdrowe dania, którymi zachwycisz rodzinę i znajomych. W każdym odcinku szefowa kuchni, Jola Kleser przygotowuje jedną potrawę od początku do końca. Podpowiada, jak oszczędzić w kuchni czas i jak efektownie zaprezentować danie.

 • 22:10 Dziennik Regionów , serwis informacyjny (dziennik), 2024
 • 22:30 Pogoda 4 , serwis informacyjny (dziennik), 2024
 • 22:45 Kryminalna Siódemka Extra magazyn, magazyn, 2024
 • 23:20 Igrzyska w Regionach magazyn, magazyn, 2024
 • 23:55 Piosenka dla Ciebie koncert życzeń, kameralne i studyjne (widowisko), 2024
 • 00:55 Zakochaj się w Polsce - odc. 291 Ostrów Tumski w Poznaniu magazyn, magazyn, 2023
  Ponadczasowa seria podróżnicza, wpisująca się ...

  Ponadczasowa seria podróżnicza, wpisująca się w cykl inicjatyw promujących i popularyzujących Polskę. Tomasz Bednarek odwiedza najpiękniejsze i najciekawsze miejsca w wielu zakątkach kraju, wędrując nie tylko szlakiem tłumnie odwiedzanym przez turystów, ale docierając również do miejsc, o których wiedzą nieliczni.

 • 01:20 Z miłości do zwierząt magazyn, magazyn, 2022
  Azyle to nie tylko miejsca, ...

  Azyle to nie tylko miejsca, w których zwierzęta otrzymują pożywienie, pomoc medyczną, czy po prostu mogą żyć w godnych warunkach. Pokrzywdzone zwierzęta dostają tutaj miłość, której nierzadko mogą doświadczyć tu dopiero po raz pierwszy.

 • 01:50 Bocian biały , film dokumentalny, 2023
  Bocian biały to jeden z ...

  Bocian biały to jeden z symboli polskiej przyrody. Jego widok jest na stałe wpisany w krajobraz pól, łąk i wsi. Bociany można spotkać na terenach rozciągających się od północnej Afryki, poprzez niemal całą Europę, aż po zachodnie krańce Azji. Co piąty bocian na świecie pochodzi właśnie z Polski. W tym filmie towarzyszymy ptakom przez cały sezon lęgowy. Śledzimy trudy, z jakimi zmagają się bociany po przylocie do kraju i z wysiłkiem budują swoje wielopokoleniowe gniazda. Jesteśmy świadkami przyjścia na świat potomstwa i pierwszych kroków młodych bocianów w trudnej sztuce samodzielnego latania, a na koniec sprawdzimy, jak bociany szykują się do przebycia tysięcy kilometrów na zimowanie.

 • 02:10 Szlakiem miejsc niezwykłych - Pomniki Historii s.I reportaż, reportaż, 2016
  Jest arcydziełem sztuki inżynierskiej. Ma ...


  Jest arcydziełem sztuki inżynierskiej. Ma ponad 210 km długości, działa nieprzerwanie od 140 lat. Kanał Elbląski
  to jeden z dwóch istniejących na świecie szlaków wodnych, w którym zastosowano specjalny system pochylni.
  Sprawia on, że statki nie tylko pływają, ale także jeżdżą po szynach. A wszystko za sprawą mało komu znanego
  pruskiego inżyniera Goeorga Jacooba Steenkego.
  Kanał Elbląski obok Zamku w Malborku i ruchomych wysp na Mierzei Kurońskiej, uważany jest za jeden z trzech
  cudów Prus Wschodnich. Łączy tereny Pojezierza Iławskiego i Ostródzkiego z Zalewem Wiślanym. Jego trasa
  prowadzi przez sztuczne przekopy i groble, tworząc drogę wodną o długości blisko 210 km. Początkowo
  wykorzystywano go w celach transportowych, później do ruchu turystycznego. Od 1978 r. jest zabytkiem,
  a od 2011 r. ma status pomnika historii. To właśnie Kanałowi Elbląskiego poświęcony będzie kolejny odcinek
  cyklu "Pomniki historii. Szlakiem miejsc niezwykłych".


 • 02:20 Natura bez granic - sezon 2 odc. 6 cykl dokumentalny, film dokumentalny, 2023
  odc. 6 Las niejedno ma ...

  odc. 6 Las niejedno ma życie.
  Obumarłe, powalone kłody z czasem porastają mchy, grzyby i liczne gatunki roślinności. I choć martwe drzewa zazwyczaj prezentują się przygnębiająco, to wokół nich potrafi tętnić życie.

  Historia XX wieku i obecna wojna zdominowały myślenie o Ukrainie. Tymczasem nasze pogranicze to również obszar fascynującej i niezwykle zróżnicowanej przyrody: od Bieszczad, Gór Słonych i Pogórza Przemyskiego przez Roztocze i Polesie po Dolinę Bugu. Na tych terenach można spotkać gatunki zwierząt i roślin, których na próżno już dziś szukać w innych częściach Europy. Pogranicze jest domem niedźwiedzi, rysi i wilków. Wielkie leśne przestrzenie przemierzają stada jeleni i żubrów. Przyroda nie zna granic. Wilcze rodziny z pogranicza mają swoje terytoria na terenie obu państw. Po jednej stronie polują, po drugiej mają bezpieczne ostoje, w których wychowują potomstwo. Stada roślinożerców, jeleni czy żubrów w rocznym cyklu wędrówki w poszukiwaniu najlepszych żerowisk regularnie przekraczają graniczny San. Administracyjne linie podziałów nie są też znane ptakom. Bociany gnieżdżące się w przygranicznych wioskach regularnie latają na łowy na łąki po obu stronach granicy. Podobnie rzecz ma się z orłami przednimi i orlikami zamieszkującymi lasy Pogórza Przemyskiego.

 • 02:55 Dla niesłyszących - Dziennik Regionów , serwis informacyjny (dziennik), 2024
 • 03:25 Kreatorzy przyszłości - Odc. 2 Energia (Shapers of Tomorrow 02 - Energies) cykl dokumentalny, film dokumentalny, , kraj prod.Francja 2018
  Seria dokumentalna opowiadająca o ciekawych ...

  Seria dokumentalna opowiadająca o ciekawych rozwiązaniach technologicznych w różnych dziedzinach życia. Na całym świecie ludzie wymyślają i projektują przedmioty, które zmienią naszą codzienność. Zasługują na uwagę, ponieważ ich dzieła mogą uczynić nasze życie jaśniejszym, łatwiejszym i bardziej zrównoważonym. Oni kształtują nasze jutro! Wyruszamy z nimi w podróż do przyszłości. W każdym odcinku skupimy się na jednym, określonym temacie, poznamy innowacje, które zmienią nasze życie w dziedzinach takich jak: mieszkania, transport, recykling, odzież, energia, żywność, robotyka. Dowiemy się, co nowego wynaleźli naukowcy, aby chronić i badać dzieła sztuki.
  W odcinku drugim - energia. Produkcja energii odnawialnej złapała wiatr w żagle. Elektryczność jest między innymi wytwarzana przez farmy wiatrowe, które niestety psują krajobraz. Ale to ma się zmienić w przyszłości. Wiatr jest bez wątpienia ważnym źródłem energii odnawialnej. Farmy powstają na całym świecie, jedynym problemem są częste zmiany siły wiatru. Projektanci wciąż się zastanawiają, jak pokonać tę przeszkodę. Wyobraźnia podsuwa im pomysłowe rozwiązania. Morskie farmy wiatrowe produkują dwa razy więcej energii niż lądowe. Poznamy też inne sposoby. Te wynalazki zupełnie zmieniają metody produkcji energii na całym świecie i pokazują, że możemy być samowystarczalni. A to dzięki nieustannej pracy tych mężczyzn i kobiet - prawdziwych superbohaterów naszych czasów, którzy są w stanie zmieniać świat i przewidzieć przyszłość. To prawdziwi wizjonerzy.

 • 04:30 Moda na język polski - Odc. 45 Listy w języku polskim magazyn, magazyn, 2022
 • 05:00 Dziennik Regionów , serwis informacyjny (dziennik), 2024
 • 05:30 Kryminalna Siódemka Extra magazyn, magazyn, 2024
 • 05:55 Zakończenie dnia , bez klasyfikacji, 2024
stacja tv