TVP3 - Program TV na piątek 03 maja 2024

 • 06:00 Reporterzy magazyn, magazyn, 2024
  Codzienny magazyn reporterski. Reporterzy dotrą ...

  Codzienny magazyn reporterski. Reporterzy dotrą wszędzie tam, gdzie cierpią ludzie. Opowiedzą historie, które nie mogą pozostać nieopowiedziane. Prowadzący - Agnieszka Górniakowska, Zbigniew Łuczyński oraz Jacek Pawlewski.

 • 06:10 Działka na balkonie program poradnikowy, magazyn, 2022
 • 06:30 Warszawa. Wczoraj i dziś - Łazienki cykl reportaży, felieton, 2023
 • 06:45 Rok w ogrodzie , magazyn, 2024
  Program dla miłośników działek, ogrodów ...

  Program dla miłośników działek, ogrodów i balkonów, w nim informacje na temat uprawy warzyw, owoców i kwiatów. Pokaz nowych odmian i porady, jak osiągnąć na własnej działce większe plony. Najpiękniejsze ogrody i sposoby ich pielęgnacji.

 • 07:10 Rok w ogrodzie Extra magazyn, magazyn, 2024
  W programie będziemy gościć u ...

  W programie będziemy gościć u Krystyny Zamojskiej, w woj. opolskim. Wiejski zakątek wygląda jak przed pół wiekiem. Kwiaty, zioła, warzywa królują w tym przydomowym ogrodzie. Właścicielka specjalizuje się w przygotowywaniu domowych, leczniczych herbatek, o czym chętnie i barwnie opowiada.

 • 07:20 Warszawa. Wczoraj i dziś - Zamek Królewski cykl reportaży, felieton, 2023
 • 07:30 Bocian biały , film dokumentalny, 2023
  Bocian biały to jeden z ...

  Bocian biały to jeden z symboli polskiej przyrody. Jego widok jest na stałe wpisany w krajobraz pól, łąk i wsi. Bociany można spotkać na terenach rozciągających się od północnej Afryki, poprzez niemal całą Europę, aż po zachodnie krańce Azji. Co piąty bocian na świecie pochodzi właśnie z Polski. W tym filmie towarzyszymy ptakom przez cały sezon lęgowy. Śledzimy trudy, z jakimi zmagają się bociany po przylocie do kraju i z wysiłkiem budują swoje wielopokoleniowe gniazda. Jesteśmy świadkami przyjścia na świat potomstwa i pierwszych kroków młodych bocianów w trudnej sztuce samodzielnego latania, a na koniec sprawdzimy, jak bociany szykują się do przebycia tysięcy kilometrów na zimowanie.

 • 08:00 Trzeci maja, czyli dziś film dokumentalny, film dokumentalny, 2021
  Film został zrealizowany w ramach ...

  Film został zrealizowany w ramach przypadających w 2021 rok obchodów 230. rocznicy uchwalenia Konstytucji, Prawa o miastach oraz Zaręczenia wzajemnego Obojga Narodów w Polsce i na Litwie. Ambicją twórców filmu było przedstawienie procesu, jakim były wydarzenia końca XVIII wieku w możliwie dynamicznym skrócie, którego ramy wyznacza pytanie: czemu to właśnie w XVIII-wiecznej Rzeczypospolitej powstała pierwsza z nowożytnych konstytucji europejskich. Historia "Konstytucji 3 Maja" jest klasyczną opowieścią o walce dobra ze złem. Rezultatem tej walki są Polska, Litwa i Europa,
  w której żyjemy. Eksperci z Polski, Litwy i Niemiec odpowiadają na pytanie - dlaczego to w Rzeczypospolitej Obojga Narodów i to właśnie w 1791 roku uchwalono pierwszą europejską konstytucję.
  W filmie założonym zwornikiem ze współczesnością jest obraz Jana Matejki-Konstytucja 3 Maja 1791 roku, prezentowany w Zamku Królewskim w Warszawie, popularnym miejscu wycieczek szkolnych. Obraz stanowi także medium prezentujące bohaterów i antybohaterów procesu. To opowieść o odwadze, wizji i wyobraźni bohaterów Rzeczypospolitej Obojga Narodów, których praca zaowocowała czymś trwalszym niż chwilowy polityczny sukces - symbolem. Zdjęcia dokumentalne przeprowadzone zostały z należytym rozmachem - w Polsce, Litwie, Ukrainie i w Niemczech. Powstanie filmu możliwe było dzięki zaangażowaniu wielu organizacji i instytucji kultury: Archiwum Akt Dawnych, Zamku Królewskiego w Warszawie, Biblioteki Narodowej, Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie, Muzeum Narodowego w Warszawie, Instytutu Pileckiego, Polskiego Radia, Filmoteki Narodowej - Instytutu Audiowizualnego, Polskiej Fundacji Narodowej. Bohaterowie filmu: dr Michał Kulecki, prof. Michał Kopczyński, dr Michał Łuczewski dr Sebastian Adamkiewicz, prof. Anna Grześkowiak - Krwawicz, prof. Piotr Ugniewski, prof. Richard Butterwick - Pawlikowski, dr Barbara Stankevic, dr Gintaras Šapoka,
  dr Eligijus Raila, dr Milos Řeznik, prof. Karsten Holste, dr Stephan Theilig.


 • 09:00 Zakochaj się w Polsce - odc. 298 Nakło nad Notecią magazyn, magazyn, 2023
  Tomasz Bednarek odwiedza najpiękniejsze i ...

  Tomasz Bednarek odwiedza najpiękniejsze i najciekawsze miejsca w wielu zakątkach kraju, wędrując nie tylko szlakiem tłumnie odwiedzanym przez turystów, ale docierając również do miejsc, o których wiedzą nieliczni. Dawniej miasto to słynęło z doskonałych wyrobów mięsnych i z przemysłu cukierniczego. Prawa miejskie Nakło otrzymało w XIII wieku, jest zatem jednym z najstarszych miast Ziemi Krajeńskiej. Tomasz Bednarek pokazuje widzom m.in. dawny most kolejowy nad Notecią, Belweder - budynek dyrekcji cukrowni. Zajrzy także do Muzeum Ziemi Krajeńskiej i spichlerza z przełomu XIX i XX wieku.

 • 09:30 Pieśń Mocy - odc. 1 widowisko, kameralne i studyjne (widowisko), 2022
  Krzysztof Unrug zabierze nas w ...

  Krzysztof Unrug zabierze nas w pełną humoru podróż śladami polskiego hymnu narodowego - Mazurka Dąbrowskiego.
  Przenosimy się do Reggio Emilia we Włoszek roku 1797. Tu w karczmie na tyłach ratusza Józef Wybicki spotyka się z Janem Henrykiem Dąbrowskim. To spotkanie zaowocuje
  napisaniem Pieśni Legionów, która prawie sto lat później stanie się oficjalnym hymnem Polski. Tu zaczyna się nasza filmowa przygoda. Poznajemy historię innych pieśni hymnicznych,
  odwiedzamy pierwszych Słowian, walczymy pod Grunwaldem i dowiadujemy się mało znanych faktów z młodości autora słów hymnu. Dowiadujemy się też, jaka jest różnica między
  mazurem a mazurkiem.

 • 09:55 Widokówka z Festiwalu - Festiwal Opolski 1987 felieton, felieton, 2023
  Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w ...

  Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu to wielkie muzyczne święto i jedna z najważniejszych polskich imprez cyklicznych. Przez 6 dekad na deskach amfiteatru wystąpili najwięksi artyści rodzimej sceny muzycznej, narodziły się nowe gwiazdy i niezapomniane przeboje. Z okazji jubileuszu 60 - lecia istnienia Krajowego Festiwalu na antenie TVP3 Opole przypomnimy najważniejsze momenty i występy, które na stałe zapisały się w historii polskiej muzyki rozrywkowej.

 • 10:00 OTV - PASMO LOKALNE , bez klasyfikacji, 2024
 • 12:00 Dla niesłyszących - Telekurier , magazyn, 2024
 • 12:30 Rzecz Polska - Banknot 50 zł cykl dokumentalny, film dokumentalny, 2021
  Gdy w sklepie wyciągamy z ...

  Gdy w sklepie wyciągamy z portfela pieniądze, rzadko mamy okazję przyjrzeć im się dokładnie, przeanalizować ich symbolikę, zastanowić się nad użytymi środkami wyrazu. Dlatego w tym odcinku zastanowimy się nad tym polskim projektem, który jest produkowany w ogromnej skali - nad banknotem. Banknoty Narodowego Banku Polskiego weszły do obiegu w 1994 roku - w wyniku denominacji. Ich autorem jest zmarły w 2019 roku Andrzej Heidrich, grafik, autor książkowych ilustracji czy właśnie projektant banknotów i znaczków pocztowych. To z jego autorskiej serii Wielcy Polacy pochodzi banknot pięćdziesięciozłotowy. Jest na nim uwieczniony król Kazimierz Wielki (inspiracją do tego wizerunku była rycina Jana Matejki), a całość została zaprojektowana w kolorystyce granatowo - niebieskiej. Na awersie banknotu znajdziemy również ornament gotycki oraz charakterystyczne "K" będące monogramem królewskim z drzwi katedry na Wawelu. Z kolei na rewersie znajdziemy orła z pieczęci majestatycznej Kazimierza Wielkiego, insygnia królewskie (jabłko i berło) oraz panoramę Krakowa i Kazimierza. W odcinku wyjaśnimy, skąd pochodzą wymienione symbole i jakie jest znaczenie. Przy pomocy specjalnych świateł zaprezentujemy zabezpieczenie, jakie posiada każdy banknot. Zastanowimy się nad fenomenem numizmatyki oraz postaramy się pokazać proces produkcyjny pieniądza. We współpracy z Centrum Pieniądza NBP prześledzimy kolejne kroki w projektowaniu pieniędzy oraz postaramy się zdefiniować, na czym polega dobry projekt banknotu.

 • 12:45 Całkiem niezła historia - Wolę siedzieć w krzakach cykl reportaży, reportaż, 2023
  Leśne Studio Filmowe to mała ...

  Leśne Studio Filmowe to mała wytwórnia filmowa Lasów Państwowych zajmująca się produkcją filmów szkoleniowych, ale przede wszystkim filmów przyrodniczych. Lokalizacja - wieś Bedoń koło Łodzi. I stąd wyjeżdżają w Polskę, by realizować filmy o wilkach, łosiach, żółwiach, lisach, niedźwiedziach oraz roślinach i miejscach charakterystycznych dla bogatej polskiej przyrody. W 20 - letniej historii Leśnego Studia Filmowego powstało już kilkadziesiąt filmów, które zyskały sobie jakością i atrakcyjnością - uznanie licznych międzynarodowych jury. Autorzy LSF w samym tylko ubiegłym roku otrzymali 5 nagród na festiwalach min. w RPA, Hiszpanii, Niemczech, Słowacji. Przy skromnych środkach budżetowych i technicznych ta 5 - osobowa grupa pasjonatów przyrody i filmu realizuje produkcje porównywalne z filmami jakże bogatszego BBC.

 • 12:55 Reportaż z regionu - Król Staś lubił rosół reportaż, reportaż, 2015
  Stanisław August Poniatowski, właściwie Stanisław ...


  Stanisław August Poniatowski, właściwie Stanisław Antoni Poniatowski, to władca budzący do dzisiaj emocje.
  Jemu zawdzięczamy Konstytucję 3 Maja, z której jesteśmy ciągle niezwykle dumni. Był też ostatnim władcą
  Rzeczpospolitej Obojga Narodów i jak sam powtarzał, niestety jego panowanie ojczyźnie nie pomogło, choć
  pragnął dla niej tylko dobra. Przez wielu był i jest uważany za króla słabego, bez charakteru, a przede wszystkim
  uległego carycy Katarzynie II.
  Reportaż opowiada o zwyczajach króla Stasia, sposobie życia, stylu uprawiania polityki. Król Stanisław August
  Poniatowski był człowiekiem bywałym w świecie, miał wyrafinowane gusta, także kulinarne. Lubił np. przed
  obiadem zjeść kilka ostryg i czynił tak regularnie przez cały rok. Ciekawe np. , w jaki sposób w XVIII wieku świeże
  ostrygi trafiały na jego stół latem, mimo tak znacznego oddalenia od miejsca połowu? Ulubiony bulion, spożywany
  przez niego regularnie wczesnym rankiem, zaczynał się gotować o drugiej w nocy, a składał się z kilkudziesięciu
  gatunków mięs. Wiadomo, że Konstytucja 3 Maja została spisana na papierze z Jeziornej, ale mało kto wie,
  że król nakazał ją także natychmiast drukować i takiej wersji drukowanej pojawiło się ok. 20000 egzemplarzy,
  co przyczyniło się do szerokiego rozpowszechnienia dokumentu, mimo starań administracji rosyjskiej, by go jak
  najszybciej unicestwić.
  Reportaż został zrealizowany we wnętrzach Zamku Królewskiego w Warszawie.


 • 13:20 Rok w ogrodzie , magazyn, 2024
  Program dla miłośników działek, ogrodów ...

  Program dla miłośników działek, ogrodów i balkonów, w nim informacje na temat uprawy warzyw, owoców i kwiatów. Pokaz nowych odmian i porady, jak osiągnąć na własnej działce większe plony. Najpiękniejsze ogrody i sposoby ich pielęgnacji.

 • 13:50 Dlaczego krowa... - Konie wyścigowe magazyn, magazyn, 2022
 • 14:15 Legendy regionalne - Niekończąca się historia cz. 2 cykl reportaży, reportaż, 2014
  Program przybliżający legendy Opolszczyzny. Byczyna ...


  Program przybliżający legendy Opolszczyzny.

  Byczyna kwitła w średniowieczu, a w późniejszych okresach wielu jej mieszkańców zapisało się w nauce. Jednak
  najbardziej znana jest z bitwy o Byczynę, podczas której hetman Jan Zamojski pokonał austriackiego pretendenta
  do polskiej korony Maksymiliana. W wielkiej bitwie zginęło około 3 tysięcy zagranicznych wojów (była to bitwa konnych),
  a swoim bohaterstwem wsławili się polscy husarzy.
  Byczyna nieznana jest jeszcze z epizodu przed II wojną światową, kiedy to Niemcy także tutaj urządzili prowokację,
  jakoby polscy żołnierze przekroczyli granicę i ostrzelali miejscową leśniczówkę. 31 sierpnia 1939 roku o tej prowokacji
  mówiło angielskie radio.


 • 14:30 OTV - PASMO LOKALNE , bez klasyfikacji, 2024
 • 15:00 Koronka do Miłosierdzia Bożego , sprawozdanie, 2024
 • 15:20 Projekt: Nadzieja - Nadzieja cykl reportaży, reportaż, 2024
  Wspólnota sióstr elżbietanek w Poznaniu ...

  Wspólnota sióstr elżbietanek w Poznaniu oraz ludzi świeckich, którzy pomagają odzyskać życie osobom w kryzysie bezdomności. Dom św. Józefa - dom przejściowy, w którym osoby w kryzysie bezdomności wracają do życia. Obecnie w domu św. Józefa znajdują się katolicy, protestanci, a także muzułmanie. Siostry nie patrzą na wyznanie, preferencje polityczne, ważne jest dla nich budowanie jedności. Osoby, które mieszkają w domu, nazywane są nadziejowcami", nie osobami bezdomnymi. Obecnie w domu mieszka 18 mieszkańców. Celem jest ukazanie nadziei i praktyki Ewangelii w codziennych działaniach odwiedzanych bohaterów.

 • 15:50 Przepis dnia s.VI - odc. (19) , kameralne i studyjne (widowisko), 2023
  Sprawdzone receptury na pyszne, proste ...  Sprawdzone receptury na pyszne, proste i zdrowe dania, którymi zachwycisz rodzinę i znajomych. W każdym odcinku szefowa kuchni, Jola Kleser przygotowuje jedną potrawę od początku do końca. Podpowiada, jak oszczędzić w kuchni czas i jak efektownie zaprezentować danie.

 • 16:00 Na sygnale - odc. 376 "Mali bohaterowie" serial fabularyzowany TVP, film fabularny telewizyjny, 2022
  Doktor Reiter wraz z Britney ...

  Doktor Reiter wraz z Britney i Martyną trafia na dyżurze do chłopca, który symuluje ból brzucha. Chce w ten sposób ocalić swoją matkę, ofiarę brutalnego męża alkoholika. Gdy ratowniczki próbują kobiecie pomóc, zostają przez jej oprawcę uwięzione. Z kolei doktor Góra musi zdiagnozować dziewczynkę z wysoką gorączką, wysypką i nagłą utratą władzy w rękach.


 • 16:30 OTV - PASMO LOKALNE , bez klasyfikacji, 2024
 • 16:45 Dziennik Regionów , serwis informacyjny (dziennik), 2024
 • 17:00 OTV - PASMO LOKALNE , bez klasyfikacji, 2024
 • 20:00 Dla niesłyszących - Dziennik Regionów , serwis informacyjny (dziennik), 2024
 • 20:20 Pogoda 4 , serwis informacyjny (dziennik), 2024
 • 20:25 Pieśń Mocy - odc. 2 widowisko, kameralne i studyjne (widowisko), 2022
  Krzysztof Unrug zabierze nas w ...

  Krzysztof Unrug zabierze nas w pełną humoru podróż śladami polskiego hymnu narodowego - Mazurka Dąbrowskiego.
  Los tułaczy to nieodłączna część naszej historii. Nieudane powstania, rozbiory, okupacja to wszystko sprawiało, że nasi rodacy ruszali w świat.
  I w ten sposób świat zyskał wielu znanych naukowców, podróżników, wynalazców. Odbędziemy podróż z rodakami, którzy choć w ojczyźnie
  często są zapomniani, to jednak do dziś są bohaterami w miejscach, do których przyszło im emigrować. Będziemy szukać złota w Chile z Ignacym
  Domeyką, eksplorować Australię z Pawłem Strzeleckim, budować kolej w Andach z Ernestem Malinowskim, marznąć na Antarktydzie z Henrykiem
  Arctowskim i jeść sushi z braćmi Piłsudskimi w Japonii.


 • 21:00 Dla niesłyszących - Telekurier , magazyn, 2024
 • 21:25 OTV - PASMO LOKALNE , bez klasyfikacji, 2024
 • 22:00 Przepis dnia s.VI - odc. (19) , kameralne i studyjne (widowisko), 2023
  Sprawdzone receptury na pyszne, proste ...  Sprawdzone receptury na pyszne, proste i zdrowe dania, którymi zachwycisz rodzinę i znajomych. W każdym odcinku szefowa kuchni, Jola Kleser przygotowuje jedną potrawę od początku do końca. Podpowiada, jak oszczędzić w kuchni czas i jak efektownie zaprezentować danie.

 • 22:10 Dla niesłyszących - Dziennik Regionów , serwis informacyjny (dziennik), 2024
 • 22:15 Pogoda 4 , serwis informacyjny (dziennik), 2024
 • 22:30 Kryminalna Siódemka magazyn, magazyn, 2024
 • 22:45 Przysięga s.III - odc. 471 (Yemin) serial obyczajowy, telenowela, , kraj prod.Turcja 2020
  Podczas badania USG Kumru dostaje ...

  Podczas badania USG Kumru dostaje druzgocącą wiadomość. Feride odkrywa, że to Emir załatwił jej nową posadę. Narin odbiera telefon siostry i zaprasza Leventa na rozmowę. Talaz nalega, żeby Cemre wróciła do domu. Songul po raz kolejny poniża Melike.
  (YEMIN)

 • 23:35 Kto nas wzywa - 70 lat GOPR koncert, koncert, 2024
  Koncert jubileuszowy z okazji 70 ...

  Koncert jubileuszowy z okazji 70 - lecia GOPR odbędzie się w PreZero Arena Gliwice.
  Wśród artystów, którzy wystąpią na scenie, usłyszymy najbardziej doceniane postaci polskiej sceny muzycznej - O. S. T. R, Tomasz Organek, Maria Peszek, czy Natalia Szroeder to zaledwie kilka nazwisk z długiej listy muzyków, którzy włączą się w obchody 70 - lecia GOPR. Ale to nie tylko koncert - to przede wszystkim wielkie wydarzenie charytatywne, któremu rytm nadadzą góry i najpiękniejsze polskie utwory. Dochód ze sprzedanych biletów zostanie przeznaczony na leczenie ratowników GOPR, którzy codziennie narażają się na ogromne niebezpieczeństwo.
  Za aranżacje i prowadzenie orkiestry na koncercie będzie odpowiadał Jan Stokłosa. W koncercie znajdą się niestandardowe utwory w wyjątkowych aranżacjach. Opowiadają o tęsknocie, poszukiwaniu siebie, o drodze, o korelacji człowieka z naturą - mówi Stokłosa. - Osią całego wydarzenia jest 40 - osobowa orkiestra, jej symfoniczno - rozrywkowy charakter i wspaniali artyści.
  Na scenie PreZero Areny Gliwice pojawią się nie tylko już wspomniane gwiazdy, ale także: Kayah, Sebastian Karpiel - Bułecka, Kwiat Jabłoni, Katarzyna Groniec, Igor Herbut, Natalia Grosiak, Trebunie - Tutki, Mateusz Ziółko, Julia Pietrucha, Zazula oraz Dawid Tyszkowski.
  Widowisko telewizyjne wzbogacą archiwalne materiały filmowe obrazujące historie ocalonych przez GOPR oraz ciężką pracę ratowników.
  Koncert "Kto nas wzywa - 70 lat GOPR" będzie przede wszystkim hołdem dla ratowników i wyrazem wdzięczności dla wszystkich tych, którzy codziennie niosą pomoc na szlakach górskich - to gest solidarności, hołd dla bohaterów i szansa na wsparcie tych, którzy bez wahania stawiają swoje życie na szali, by ratować innych.

 • 01:10 Dziedzictwo - odc. 235 (Emanet) serial, film fabularny telewizyjny, , kraj prod.Turcja 2020
  Yaman i Seher są ze ...

  Yaman i Seher są ze sobą coraz bliżej. Yaman nie kryje się ze swoimi uczuciami. Frat pomaga Neslihan w domowych porządkach. W końcu zdobywa się, by powiedzieć Neslihan o swoich podejrzeniach wobec Bory. Neslihan jest wstrząśnięta na wieść, że jej chłopak okłamał ją w sprawie wypadku. İkbal prosi Seher, by ta poszła dla niej do apteki. Gdy Yaman dowiaduje się, że Seher wyszła, jedzie po nią, nieświadomie udaremniając próbę jej morderstwa. Niczego nieświadoma para spędza kolejne miłe chwile w swoim towarzystwie. Seher onieśmielona bliskością Yamana, postanawia sprowadzić Yusufa na noc do ich sypialni.

 • 01:55 Całkiem niezła historia - Wolę siedzieć w krzakach cykl reportaży, reportaż, 2023
  Leśne Studio Filmowe to mała ...

  Leśne Studio Filmowe to mała wytwórnia filmowa Lasów Państwowych zajmująca się produkcją filmów szkoleniowych, ale przede wszystkim filmów przyrodniczych. Lokalizacja - wieś Bedoń koło Łodzi. I stąd wyjeżdżają w Polskę, by realizować filmy o wilkach, łosiach, żółwiach, lisach, niedźwiedziach oraz roślinach i miejscach charakterystycznych dla bogatej polskiej przyrody. W 20 - letniej historii Leśnego Studia Filmowego powstało już kilkadziesiąt filmów, które zyskały sobie jakością i atrakcyjnością - uznanie licznych międzynarodowych jury. Autorzy LSF w samym tylko ubiegłym roku otrzymali 5 nagród na festiwalach min. w RPA, Hiszpanii, Niemczech, Słowacji. Przy skromnych środkach budżetowych i technicznych ta 5 - osobowa grupa pasjonatów przyrody i filmu realizuje produkcje porównywalne z filmami jakże bogatszego BBC.

 • 02:05 Zranione ptaki - odc. 182 (Yarali Kuslar) serial obyczajowy, film fabularny telewizyjny, , kraj prod.Turcja 2019
  182Przedstawiciel banku informuje Safiye, że ...  182
  Przedstawiciel banku informuje Safiye, że otrzyma kredyt, o który się ubiegała. Przyjaciele nie posiadają się
  z radości, żadne z nich nie ma pojęcia, że to Mine jest tajemniczą osobą, która się za nimi wstawiła. Dogan
  stara się podnieść Ayse na duchu. Dziewczyna jest tak załamana, że gdyby nie Dogan, wpadłaby pod samochód.
  Bliscy Ulviye wciąż czuwają w szpitalu. Levent jest wściekły na Melis za sposób w jaki traktuje Meryem.
  Yasar przypadkiem zauważa leki, jakie bierze Asli i podejrzewa, że dziewczyna jest w ciąży. Ludzie ojca Mine
  depczą jej po piętach, dziewczyna musi coraz bardziej uważać, żeby jej nie znaleźli. Dogan uzmysławia sobie,
  że mimo wszystko Ayse wciąż kocha Cemila. Postanawia spotkać się z Oyą i wyciągnąć z niej prawdę.
  Melis w końcu udaje się dostać na salę Ulviye. Już ma podać jej lek, gdy Ulviye niespodziewanie się wybudza.  (YARALI KUSLAR)

  Serial obyczajowy, min, Turcja 2019
  Reżyseria: Yasemin Erkul, Cem Tabak
  Scenariusz: Hazel Sevim Unsal, Münevver Yildiz
  Aktorzy: Gizem Arikan, Emre Mete Sönmez, Ozan Turan, Sezgin Irmak, Ali Yasin Özegemen
 • 03:00 Dla niesłyszących - Dziennik Regionów , serwis informacyjny (dziennik), 2024
 • 03:25 Rok w ogrodzie , magazyn, 2022
 • 03:50 Działka na balkonie program poradnikowy, magazyn, 2022
 • 04:15 Info Wilno - 1222 , serwis informacyjny (dziennik), 2024
 • 04:30 Widokówka z Festiwalu - Festiwal Opolski 1979 felieton, felieton, 2023
 • 04:40 Całkiem niezła historia - Na biało... cykl reportaży, reportaż, 2023
  Nie było osoby w Mielniku, ...

  Nie było osoby w Mielniku, która nie byłaby związana z kopalnią kredy. A dla niektórych było to jedyne źródło utrzymania. Kopalnia dawała ludziom chleb i perspektywy. Niektórzy, by zarobić na utrzymanie rodziny kopali nawet kredę w "bieda szybach". A niemal wszyscy kredą z tutejszej kopalni bielili ściany chałup. Dzisiaj to jedyna czynna kopalnia odkrywkowa. Pradziadek Adama Borowskiego był jednym z tych, którzy kopali kredę w "biedaszybach", potem jego dziadek i ojciec byli pracownikami kopalni. Sam Adam Borowski jeszcze w latach siedemdziesiątych też zatrudnił się w Mielniku. Przed wieloma laty na jednej ze zmian natrafił na dziwny przedmiot. Okazał się być prehistoryczną skamieliną. Od tamtego czasu wypatrywał wszystkich dziwnych kamieni i szukał śladów przeszłości sprzed milionów lat. Dzisiaj jest już na emeryturze. Ze wszystkich swoich okazów stworzył prywatne muzeum skamielin. Do dzisiaj spaceruje nad brzegami odkrywki i szuka kolejnych skarbów. Dla Piotra Cieśli skarby są trochę inne. Od kilkudziesięciu lat zajmuję się utrwalaniem na starych kliszach dawnych mieszkańców Mielnika.

 • 04:55 Całkiem niezła historia - Mietek z Chełmna cykl reportaży, reportaż, 2022
  Od 11 czerwca 2022 roku ...

  Od 11 czerwca 2022 roku stadion miejski w Chełmnie nosi imię wicemistrza olimpijskiego z Barcelony, piłkarza Grzegorza Mielcarskiego. W 30 lat od zdobycia srebrnego medalu na Igrzyskach Olimpijskich, Mielcarski, który miał w tym sukcesie udział, został druga żyjącą osobą w kraju, która za życia doczekała się obiektu swojego imienia. Pozostał przy tym wciąż tym samym skromnym Grzesiem z Chełmna, który kiedyś grał przez cały dzień w piłkę pod kościołem.

 • 05:05 Dla niesłyszących - Dziennik Regionów , serwis informacyjny (dziennik), 2024
 • 05:20 Dla niesłyszących - Telekurier , magazyn, 2024
 • 05:45 Kryminalna Siódemka magazyn, magazyn, 2024
 • 05:55 Zakończenie dnia , bez klasyfikacji, 2024
stacja tv