W 80 dni dookoła świata

serial, kraj prod. Francja,Niemcy,Włochy 2021

 • 06.03.2024 21:40- TVP Kultura odc. 5
  Bank w Hongkongu odmawia panu ...

  Bank w Hongkongu odmawia panu Foggowi wypłaty pieniędzy przesłanych na jego konto z Londynu. Jest to efekt podstępnych działań Bellamy’ego, który za wszelką cenę chce wygrać zakład. Fogg nie może kupić biletów na statek do Jokohamy. Aby zdobyć fundusze, służący Passepartout przyjmuje zlecenie od znajomego Chińczyka: ma odzyskać cenny klejnot, który trafił w ręce brytyjskiego gubernatora Hongkongu. O kradzież zostaje oskarżony Fogg - grozi mu kara okrutnej chłosty.

 • 13.03.2024 22:05- TVP Kultura odc. 6
  Wynajęty przez Bellamy’ego bandyta wyrzuca ...

  Wynajęty przez Bellamy’ego bandyta wyrzuca trójkę podróżnych za burtę statku płynącego z Jokohamy do San Francisco. Rozbitkowie lądują na bezludnej wysepce na Pacyfiku. Muszą znaleźć słodką wodę i żywność, zbudować szałas i tratwę. Ta fatalna przygoda wystawia na ciężką próbę ich przyjaźń. Na domiar złego Passepartout przyznaje, że wziął łapówkę od agenta Bellamy’ego, by przeszkodzić swojemu panu w realizacji 80 - dniowej podróży dookoła świata.

 • 20.03.2024 22:10- TVP Kultura odc. 7
  Pociąg wiozący pana Fogga i ...

  Pociąg wiozący pana Fogga i jego przyjaciół czeka na naprawę; podróżni przesiadają się do dyliżansu, by zyskać na czasie. Na pustkowiu zatrzymuje ich czarnoskóry szeryf eskortujący aresztowanego przestępcę, białego rasistę z Południa. Musi go dowieźć do najbliższej stacji kolejowej. Ich tropem podążają trzej przyjaciele aresztowanego, którzy chcą go odbić. W miasteczku Battle Mountain dochodzi do ostatecznej rozgrywki. Panna Fix i pan Fogg, z bronią w ręku, walczą po stronie szeryfa.

 • 27.03.2024 21:45- TVP Kultura odc. 8
  Podróżni szczęśliwie docierają z San ...

  Podróżni szczęśliwie docierają z San Francisco do Nowego Jorku. Mają tu wsiąść na statek płynący przez Atlantyk do Liverpoolu. Pan Fogg wraca jednak na dworzec kolejowy, by spotkać się ze swoją dawną miłością, z którą 20 lat wcześniej miał objechać świat, ale zabrakło mu odwagi. W dokach portowych czyha na niego zabójca nasłany przez Bellamy’ego. Pechowego Anglika ratują z opresji miejscowi bandyci. Niestety, w Liverpoolu czeka na niego nakaz aresztowania wydany w brytyjskim Hongkongu.

stacja telewizyjna
typ programu
podkategoria program
pierwsza emisja
06.03 21:40