Cześć, czy mogę Cię zjeść?

program poradnikowy 2023

 • 02.05.2024 13:00- TVP ABC odc. 71 Jak uczcić święto?
  W tym odcinku: Pani Aldona ...

  W tym odcinku:
  Pani Aldona przygotowuje imprezę z okazji wyjątkowego dnia. Dnia Niepodległości. Wpadła na wspaniały pomysł, by przygotować kanapki - pociągi, małe przekąski, każda inna i łatwa do spożycia. Ma już wszystkie produkty potrzebne do przygotowania kanapek, ale zapomniała o najważniejszym. O pieczywie.

 • 03.05.2024 13:00- TVP ABC odc. 71 Jak uczcić święto?
  W tym odcinku: W kuchni ...

  W tym odcinku:
  W kuchni wielkie poruszenie. Pani Aldona spodziewa się gości z okazji wyjątkowego dnia w roku - święta narodowego. Zamierza przygotować coś specjalnego. Małe przekąski, każda inna i łatwa do spożycia. Ma już wszystkie produkty potrzebne do przygotowania kanapek, ale zapomniała o najważniejszym. O pieczywie. Czy uda się uczcić święto?

 • 04.05.2024 10:00- TVP ABC odc. 57 Zielone warzywa
  W tym odcinku: Pani Aldona ...

  W tym odcinku:
  Pani Aldona przygotowuje party, na którym gwiazdami mają być zielone warzywa. Cukinia ma tremę przed występem
  bo będzie musiała o sobie opowiedzieć, a się wstydzi. Ciekawe, czy uda jej się przezwyciężyć tremę i co chce powiedzieć.

 • 06.05.2024 09:55- TVP ABC odc. 58 Super żywność
  W tym odcinku: Brokuł oznajmił, ...

  W tym odcinku:
  Brokuł oznajmił, że ma supermoce i jest superbohaterem. Inne warzywa są nieufne i sceptyczne wobec jego deklaracji.
  Pani Aldona postanawia rozwiać wątpliwości i pokazać produkty, które w jej ocenie są superfood.

 • 09.05.2024 13:00- TVP ABC odc. 59 Witaminy
  W tym odcinku: Towarzystwo dyni ...

  W tym odcinku:
  Towarzystwo dyni posłużyło pomidorowi. Wreszcie się odblokował i przemówił. Okazuje się, że jest wielkim ekspertem
  w zakresie witamin i suplementów. Pan Ambroży nie może się nadziwić, że pomidor ma tak dużą wiedzę na ten temat.

 • 11.05.2024 10:00- TVP ABC odc. 60 Zasady zdrowej diety
  W tym odcinku: Pani Jadzia ...

  W tym odcinku:
  Pani Jadzia z warzywniaka ma przesyt informacji z internetu na temat zdrowego stylu życia. Ogłasza warzywom, że nie będzie ani ćwiczyć,
  ani zmieniać diety. Warzywa ukrywają jej telefon i angażują do pomocy panią Aldonę. Dietetyczka ma zmotywować panią Jadzię, przedstawiając
  sześć zasad zdrowej diety.

 • 13.05.2024 10:00- TVP ABC odc. 61 Orzechy
  W tym odcinku: Pani Aldona ...

  W tym odcinku:
  Pani Aldona przygotowuje ciasto orzechowe. Orzech włoski, przytłoczony odpowiedzialnością za smak ciasta, ukrywa się w kuchni, czekając na wsparcie innych orzechów. Pani Aldona opowiada o wspaniałych zaletach orzechowej rodziny. Tymczasem w warzywniaku pojawił się nowy owoc - arbuz. Jest z nim problem, bo arbuz jest z importu i nie mówi po polsku. Pan Ambroży postanawia nauczyć arbuza polskiego. Potrząsa nim we wszystkie strony i osiąga efekt. Zachęcony tym chce sprawdzić na pani Jadzi, czy ten model nauczania sprawdzi się także u niej.

 • 16.05.2024 13:00- TVP ABC odc. 62 Ukryty cukier
  W tym odcinku: Cukier postanawia ...

  W tym odcinku: Cukier postanawia uciec i schować się w innych produktach, ponieważ pani Aldona prawie wcale nie używa go w swojej kuchni. Ciekawe, gdzie się schował?

 • 18.05.2024 10:00- TVP ABC odc. 63 Jedzenie poza domem
  W tym odcinku: Pani Aldona ...

  W tym odcinku: Pani Aldona postanawia zjeść poza domem. Uważa, że takie okazjonalne wyjścia do restauracji dobrze robią ludziom, którzy na co dzień gotują w domu. Zaprasza panią Jadzię, która jest chętna, aby posmakować innych dań i potem wykorzystać wiedzę w swojej kuchni. Tylko jak dokonać właściwego wyboru?

 • 20.05.2024 10:00- TVP ABC odc. 64 Kakao i czekolada
  W tym odcinku: Orzech nie ...

  W tym odcinku: Orzech nie mógł spać, więc pieczarka opowiedziała mu bajkę o Panu Ambrożym, który na jeden dzień stał się czekoladowym ludzikiem. Wyniknęły z tego różne perypetie. W rzeczywistości pan Ambroży, z kieszeniami wypchanymi czekoladą, trafił do pani Aldony, gdzie dowiedział się wszystkiego na temat kakao i czekolady.

 • 23.05.2024 13:05- TVP ABC odc. 67 Zamienniki cukru
  W tym odcinku: Pani Aldona ...

  W tym odcinku: Pani Aldona postanawia pokazać, jakie są skuteczne zamienniki cukru, a pan Ambroży chwali się swoją wiedzą na temat tego, jak można zastąpić słodycze. Cukier jest mocno zdenerwowany i postanawia się ukryć. Pan Ambroży przestrzega przed jego sztuczkami. Wie, że cukier potrafi każdemu posłodzić, a nic dobrego z tego nie wynika.

 • 25.05.2024 10:00- TVP ABC odc. 68 Płatki śniadaniowe
  W tym odcinku: Pani Aldona ...

  W tym odcinku:
  Pani Aldona rozpoczyna dzień od przygotowania płatków śniadaniowych. Wyjaśnia, jakie mają właściwości. W lodówce poruszenie. Wszyscy chcą dołączyć do tego śniadania. Hamburger, sałata i biały ser chcą koniecznie znaleźć się na talerzu pani Aldony. Tylko czy pasują do płatków?

 • 27.05.2024 10:00- TVP ABC odc. 69 Przechowywanie produktów
  W tym odcinku: Pani Aldona ...

  W tym odcinku:
  Pani Aldona rozmraża swoją lodówkę. Pani Jadzia z warzywniaka podpowiada, w jaki sposób najlepiej przechowywać warzywa, aby jak najdłużej były świeże. Pan Ambroży dziwi się, że pani Aldona tyle uwagi poświęca lodówce. Dietetyczka tłumaczy, dlaczego tak ważne jest czyszczenie, a potem właściwe ułożenie produktów w lodówce.

 • 30.05.2024 13:00- TVP ABC odc. 70 Dieta na dobry sen
  W tym odcinku: Arbuz nie ...

  W tym odcinku:
  Arbuz nie może spać, dlatego budzi inne warzywa i owoce na straganie i domaga się pomocy w zaśnięciu. Pani Jadzia daje warzywom rady na sen, ale daje się przekonać i postanawia zabrać arbuza do domu. Po nocy przychodzi wykończona. Wyspani mieszkańcy warzywniaka dają jej dobre rady na sen.

stacja telewizyjna
typ programu
podkategoria program
pierwsza emisja
02.05 13:00