Dobre historie

magazyn-popularyzacja wiedzy 2023

 • 02.10.2023 06:20- TVP2 Harcerstwo szkoła charakteru dla młodego człowieka
  Ojczyzna, Bóg, nauka, praca i ...

  Ojczyzna, Bóg, nauka, praca i cnota - to źródła etosu wychowania, według których od ponad 100 lat kształtują się nowe pokolenia Polaków zrzeszone w organizacjach harcerskich. O tym, że gdy się nasiąknie tymi wartościami w młodości, pozostają w człowieku na całe życie, porozmawiamy w siedzibie głównej Związku Harcerstwa Polskiego w Warszawie, gdzie stanęło mobilne studio Dobrych Historii, a pojawili się w nim przedstawiciele kilku organizacji harcerskich.

 • 05.10.2023 07:30- TVP1 Współuzależnienie
  Nałóg niszczy życie nie tylko ...

  Nałóg niszczy życie nie tylko osoby uzależnionej. Cierpienie zawsze dotyka bliskich, całą rodzinę. Oni także potrzebują pomocy, bez której trudno wyjść z tragicznego kręgu współuzależnienie. W jaki sposób współuzależnieni wracają do wolnego od nałogu życia, dowiemy się w rzeszowskiej fundacji Pomagam, bo kocham, w której siedzibie stanęło mobilne studio "Dobrych historii".

 • 09.10.2023 06:20- TVP2 (Nie)pełnosprawni w pracy
  Czy osoba z niepełnosprawnością może ...

  Czy osoba z niepełnosprawnością może być dobrym pracownikiem? Co zrobić, by wykorzystać potencjał ludzi, w których drzemią talenty i chęć do pracy? O tym opowiemy w mobilnym studiu Dobrych Historii, które stanęło w Siedlcach w Zakładzie Aktywności Zawodowej prowadzonym przez tutejszą Caritas.

 • 16.10.2023 06:25- TVP2 Domy nadziei
  Domy Nadziei to piękna idea ...

  Domy Nadziei to piękna idea integracji uchodźców, która zrodziła się na bazie doświadczeń Lubelskiego Centrum Wolontariatu w pracy z osobami wykluczonymi lub przeżywającymi tymczasowe kryzysy. O integracji wewnętrznej i społecznej porozmawiamy w mobilnym studio Dobrych historii, które stanęło w Lublinie.

 • 19.10.2023 07:30- TVP1 Leczenie traumy
  Każdego roku w Polsce kilka ...

  Każdego roku w Polsce kilka tysięcy dzieci traci życie w tragicznych okolicznościach. Zostają pogrążeni w bólu i rozpaczy, pozbawieni sensu życia rodzice.
  Tu, w miejscowości Zabawa, niedaleko domu błogosławionej Karoliny Kózkówny odzyskują nadzieję i wracają do życia. Jak to możliwe - zapytamy gości
  mobilnego studia Dobrych Historii.

stacja telewizyjna
typ programu
podkategoria program
pierwsza emisja
02.10 06:20