Duchowym szlakiem

cykl reportaży 2023

 • 10.04.2024 15:20- TVP3
  W "Duchowym szlaku" tym razem ...

  W "Duchowym szlaku" tym razem zwiedzamy najbardziej urokliwe, choć czasem niepozorne drewniane i zabytkowe kościoły. Ich skromne wnętrza niosą za sobą głębokie opowieści o religijnych przeżyciach lokalnych wspólnot. O roli sztuki i pocieszenia w tym kontekście mówi ks. dr Łukasz Leonkiewicz.

 • 17.04.2024 15:20- TVP3
  Przemierzając "Duchowy szlak" docieramy do ...

  Przemierzając "Duchowy szlak" docieramy do ewangelickiej parafii w Bytomiu - Miechowicach, gdzie poznajemy dzieło Matki Ewy, śląskiej arystokratki, która poświęciła swoje życie pomocy biednym i potrzebującym. O niej, ale i o kobiecej sile i wkładzie w rozwój wspólnot opowiada dr Magdalena Jóźwik.

 • 24.04.2024 15:20- TVP3
  To już ostatni odcinek z ...

  To już ostatni odcinek z cyklu reportaży o poszukiwaniu duchowości i Boga - w przyrodzie, regionalnej kulturze i historii wspólnot żyjących na Górnym Śląsku. Duchowy szlak znajdujemy także w sercu industrialnego regionu. Uciekając od zgiełku miasta, odkrywamy dwa drewniane, zabytkowe kościoły. Bijący z nich spokój i harmonia znajdują swoje odbicie także w słowach dr Magdaleny Jóźwik oraz ks. dr. Krzysztofa Matuszewskiego, którzy opowiadają o wartości wyciszenia i bycia "tu i teraz".

stacja telewizyjna
typ programu
podkategoria program
pierwsza emisja
10.04 15:20