Etno po lubelsku

cykl reportaży

 • 10.04.2024 13:50- TVP3 Muzykant z Zakalinek
  Na świat przyszedł w 1943 ...

  Na świat przyszedł w 1943 roku w Zakalinkach na Podlasiu. Skrzypek, harmonista ludowy oraz trębacz - pochodzi z muzykanckiej rodziny - jego pierwszymi nauczycielami byli ojciec, znany muzykant weselny, oraz starszy brat Eugeniusz. W roku 1958 zdał egzaminy do szkoły muzycznej w Lublinie, niestety obowiązki związane z gospodarstwem nie pozwoliły mu do niej uczęszczać. Sam za to od wielu lat uczy i zachęca do nauki muzyki ludowej młodzież Podlasia.

 • 17.04.2024 13:50- TVP3 Janina Antolak śpiewaczka ludowa
  Ten odcinek będzie spotkaniem ze ...

  Ten odcinek będzie spotkaniem ze śpiewaczką ludową, która kultywuje tradycje z pokolenia na pokolenie. Jej dziadek był śpiewakiem, który chodził na pielgrzymki, na których zdobywał tak zwane druczki ulotne z pieśniami nabożnymi. Pani Janina posiada cały śpiewnik kilkudziesięciu dawnych pieśni z przełomu XIX i XX wieku. Melodii zasłyszanych od swojego dziadka i mamy, pani Janina uczy swoją córkę i wnuczkę. Dodatkowym elementem, atrakcyjnym dla programu, będzie opowieść o zabytkowych elementach stroju ludowego swojej babki, który pani Janina Antolak przechowuje w swoim domu jako pamiątkę rodzinną

 • 24.04.2024 13:50- TVP3 Kucharka tradycyjna
  Pani Urszula od lat aktywnie ...

  Pani Urszula od lat aktywnie uczestniczy w rozwoju produktu tradycyjnego w powiecie bialskim - w organizowanych szkoleniach, kursach, konferencjach. Wielokrotnie prowadziła zajęcia praktyczne oraz pokazy kulinarne w ramach warsztatów i wyjazdów dydaktycznych. Wykonuje wiele zadań w Pracowni Kulinariów Regionalnych w Klubie Kultury w Perkowicach. Aktywnie włączyła się w proces identyfikacji i rejestracji produktów tradycyjnych na Liście Produktów Tradycyjnych.

stacja telewizyjna
typ programu
podkategoria program
pierwsza emisja
10.04 13:50