Lepsza połowa s.II

serial tvp 2020

 • 05.04.2024 11:30- TVP Polonia odc. 28
  Od kiedy Weronika pocałowała się ...


  Od kiedy Weronika pocałowała się z Markiem, Alex i Weronika mają ciche dni. Alex noce spędza na kanapie, a Weronika w sypialni. Alex jest zły. Kłóci się z Weroniką. Ostatecznie kłótnia kończy się gorącym pocałunkiem i pojednaniem. Kamil przejął restaurację. Mimo że był to pomysł Marka, to jednak ten nie może się pogodzić z tym, że Kamil wprowadza w lokalu swoje zasady. W dodatku gotuje bez przepisów. Wprawdzie wszystkim jedzenie Kamila bardzo smakuje, ale Marek i tak uważa, że dobry kucharz powinien dokładnie znać recepturę swoich dań. U Aleksa w domu zjawia się Mario, który umówił się z nim na mecz. Alex o spotkaniu jednak zapomniał. Weronika, którą Mario zastaje podczas wieszania prania, zarzuca go prośbami o pomoc w naprawie domowych sprzętów. Mario cały czas się broni, bo zależy mu na meczu, jednak Weronika zdaje się nie zauważać jego protestów. Mario ulega, gdy okazuje się, że i tak nie zobaczy meczu, bo telewizor Alexa jest zepsuty. Bierze się więc za naprawę zmywarki i zalewa podłogę w kuchni. Rozbiera się i wchodzi do garderoby w poszukiwaniu mopa. Niestety, zatrzaskuje za sobą drzwi i utyka w garderobie. Adam, podczas próby zespołu zauważa, że Marek jest myślami gdzie indziej. Marek żali się przyjacielowi na Kamila. Adam przekonuje Marka, żeby pozwolił synowi iść własną drogą. Po rozmowie z Adamem, Marek idzie do restauracji jako zwyczajny klient. Zamawia zupę Kamila, która mu smakuje, co przekonuje go, że syn sobie świetnie poradzi. Gdy Weronika wraca do domu, znajduje półnagiego Maria w garderobie. W tym momencie wraca Alex. W finale Weronika ląduje na niewygodnej kanapie, a Alex z Mariem oglądają powtórkę meczu na telewizorze w sypialni.

 • 12.04.2024 11:30- TVP Polonia odc. 29
  Gdy Borys wraca wieczorem, zastaje ...


  Gdy Borys wraca wieczorem, zastaje w domu tajemniczego mężczyznę. W pierwszej chwili bierze go za włamywacza. Okazuje się, że to brat Renaty. Kuba w swojej bezpośredniości, szybko zaprzyjaźnia się z Borysem, którego nazywa szwagrem. Namawia Borysa, na wspólną popijawę. Gdy obaj mają mocno w czubie, Kuba wychodzi, zostawiając pijanego Borysa i tajemniczą walizkę Renaty. Kradnie też jego portfel z dokumentami. Gdy Borys budzi się rano, stwierdza, że jest przykuty kajdankami do walizki, którą zostawił Kuba. Nie ma pojęcia, jak się uwolnić. Postanawia odnaleźć Renatę, żeby mu pomogła. W tym czasie Kuba jedzie autobusem bez biletu. Kosie i Marcinkowi pokazuje dokumenty Borysa. Julia coraz częściej nocuje u Kamila. Czuje się jednak nieswojo przy jego rodzicach. Marek także czuje się przy Julii skrępowany. Aby rozwiązać problem, Julia zaczyna namawiać Kamila, żeby zamieszkali razem. Kamil jest jednak skupiony na restauracji, którą stara się wyciągnąć z długów. Między nim a Julią dochodzi do kłótni. Julia przenosi się do Borysa. W tym czasie Borys zjawia się w restauracji, gdzie wpada na komisarza Walca. Policjant żywo interesuje się walizką, którą mam Borys. Borys czym prędzej wraca do domu, gdzie zastaje Julię. Wkrótce zjawia się także komisarz. Zadaje Borysowi kilka podejrzliwych pytań o jego relacje z Kubą. Borys zaczyna kręcić. Na szczęście zjawia się Renata, która wybawia Borysa z opresji. Okazuje się, że komisarz przyszedł do Borysa, żeby oddać mu dokumenty, które Kosa z Marcinkiem odebrali Kubie. Borys rozmawia z Renatą. Wypytuje o zawartość tajemniczej walizki. Renata mówi, że w walizce nie ma nic podejrzanego. Kamil tęskni za Julią, więc postanawia przenieść się do domu Borysa, gdzie teraz mieszka jego ukochana. W nocy, gdy idzie do kuchni po wodę, zastaje półnagą Renatę.

 • 19.04.2024 11:30- TVP Polonia odc. 30
  Marek zaprzyjaźnił się z 18 ...

  Marek zaprzyjaźnił się z 18 - letnim Błażejem. Razem muzykują, a chłopak dużo czasu spędza u nich w domu. Jego obecność zaczyna denerwować Jolę. Dziwi się, że Marek znajduje wspólny język z nastolatkiem.
  Błażej coraz częściej gości w domu Marka i Joli. Nawet pod nieobecność Marka. Jest bardzo miły i na każdym kroku pomaga Joli w pracach domowych. A ta robi się coraz bardziej podejrzliwa. Uważa, że chłopak zakochał się w jej mężu. Gdy kolejny raz zjawia się Błażej, Jola bierze go na rozmowę. Ten wyjawia, że się w niej zakochał. Słyszy z ust nastolatka, że jest najpiękniejszą kobietą na świecie. Ona także zaczyna się czuć młodo. Do tego stopnia, że szykuje się na osiemnastkę Błażeja. Julia zostaje złapana przez Marcinka i Kosę na jeździe bez biletu. Dostaje mandat. Gdy wraca do domu, Borys stwierdza, że nie powinna jeździć autobusami i daje jej swoje luksusowe cabrio. W tym czasie Kamil zastanawia się, czy muszelka, którą kupił Julii z okazji ich rocznicy, spodoba się dziewczynie. On dostaje od niej drogiego laptopa. Okazuje się, że Julia ma od Borysa nie tylko auto, ale także nielimitowaną kartę kredytową. Między Kamilem a Julią dochodzi do kłótni. Aby utrzeć mu nosa, rezerwuje jego restaurację i zamawia najdroższe dania. Postanawia hucznie uczcić rocznicę, niezależnie, czy z Kamilem, czy bez niego. On pokornie im usługuje. Julka chce się bawić do rana. Wtedy okazuje się, że jej znajomi muszą pracować, bo nie mają ojców milionerów. Zostawiają dziewczynę samą. Podchodzi do niej Kamil z rachunkiem i oznajmia, że teraz go stać, by kupić ukochanej drogi prezent. Gdy Julia wraca do domu, mówi Borysowi, że tak jak jej znajomi, ona też chce pracować. Postanawia się zatrudnić w firmie Borysa. Domaga się jednak wysokiej pensji i służbowego auta.

 • 26.04.2024 11:30- TVP Polonia odc. 31
  Po ostatnich kłótniach z Kamilem, ...


  Po ostatnich kłótniach z Kamilem, Julia nie chce brać od ojca pieniędzy. Borys nadal próbuje opiekować się córką. Zatrudnia Julię na fikcyjnej posadzie, wyznaczając jej wysoką pensję. Kamil jest wściekły na wujka. On ciężko haruje w restauracji, a i tak nie ma szans konkurować z Julią i jej ojcem milionerem. Tymczasem Borys stara się znaleźć pracę dla Renaty, która zgodziła się żyć uczciwie, ale chce być samodzielna. Nie będzie pracować z Julią w firmie Borysa. Wreszcie chce coś zrobić sama. Przygotowuje list motywacyjny i CV, żeby spróbować własnych sił. Borys nie wierzy, że Renacie się uda. Na wszelki wypadek w tajemnicy postanawia załatwić jej posadę w restauracji Marka. Ale rządzi tu teraz Kamil, który uważa, że wujek we wszystko się miesza. Kamil odmawia Borysowi zatrudnienia Renaty. Tymczasem Renata idzie na rozmowę z Kamilem. Kiedy ten czyta jej list motywacyjny, przyjmuje na etat. Wszystko przemawia przeciwko Renacie, z wyjątkiem tego listu, w którym dziewczyna wyjaśnia, że szuka pracy, żeby wreszcie Borys przestał nią rządzić i jej pomagać. Renata wraca szczęśliwa do domu. Czuje, że odniosła pierwszy w życiu sukces zawodowy. I nagle dowiaduje się, że Borys rozmawiał z Markiem i z Kamilem. Renata jest wściekła na Borysa i dochodzi do rozstania.
  Marek początkowo chce pomóc Borysowi, nie podziela obiekcji Kamila. Jednak z czasem zaczyna mieć obawy, że również jemu Borys pomógł w karierze. Wmawia sobie, że jest beznadziejnym muzykiem i Adam przyjął go do zespołu tylko ze względu na wstawiennictwo Borysa. Tymczasem zbliża się ślub Aleksa i Weroniki. Aleks obiecał sobie i całemu światu, że jego żonie niczego nie zabraknie. Szybko jednak okazuje się, że nie jest to proste. Weronika uświadamia Aleksowi, ile będzie kosztował ślub i wesele. Od tej pory Aleks szuka sposobu, żeby zdobyć pieniądze. Od Kosy i Marcinka słyszy, że największe światowe firmy zaczynały w garażach. Ostatecznie Weronika przygotowuje dla Aleksa biuro w garażu. Nie zaczęła w niego wierzyć, ale doszła do wniosku, że Aleks zasługuje na to, by mógł spróbować swoich sił.

stacja telewizyjna
typ programu
podkategoria program
pierwsza emisja
05.04 11:30