Mieszkać piękniej

cykl reportaży 2022

 • 09.04.2024 11:15- TVP2 odc. 2 Murale
  Aleksandra Napiórkowska zabierze nas w ...

  Aleksandra Napiórkowska zabierze nas w inspirującą podróż szlakiem miejsc i ludzi niezwykłych, których twórczość i kreatywność upiększa otaczającą nas przestrzeń. Przyjrzymy się założeniom architektonicznym znanych parków, poznamy zarówno artystów, twórców murali i rzeźb upiększających nasze miasta, jak i zwykłych pasjonatów sztuki, którzy dzięki swojej determinacji czynią otoczenie miłym dla oka. W dzisiejszym odcinku przyjrzymy się muralom, czyli często wielkim, naściennym malowidłom, które zdobią nasze bloki i kamienice. Jaka jest historia muralu? Czy zawsze muszą przedstawiać sztukę nowoczesną? O tym opowie nam Ola Napiórkowska.

 • 16.04.2024 11:15- TVP2 odc. 3 Domy regionalne
  Aleksandra Napiórkowska zabierze nas w ...

  Aleksandra Napiórkowska zabierze nas w inspirującą podróż szlakiem miejsc i ludzi niezwykłych, których twórczość i kreatywność upiększa otaczającą nas przestrzeń. Przyjrzymy się założeniom architektonicznym znanych parków, poznamy zarówno artystów, twórców murali i rzeźb upiększających nasze miasta, jak i zwykłych pasjonatów sztuki, którzy dzięki swojej determinacji czynią otoczenie miłym dla oka. W dzisiejszym odcinku obejrzymy niezwykłe, regionalne domy i ich wyjątkowych właścicieli. Obejrzymy wnętrza malowanych zalipiańskich chat oraz eleganckich podwarszawskich świdermajerów.

 • 23.04.2024 11:15- TVP2 odc. 4 Rzeźby
  Aleksandra Napiórkowska zabierze nas w ...

  Aleksandra Napiórkowska zabierze nas w inspirującą podróż szlakiem miejsc i ludzi niezwykłych, których twórczość i kreatywność upiększa otaczającą nas przestrzeń. Przyjrzymy się założeniom architektonicznym znanych parków, poznamy zarówno artystów, twórców murali i rzeźb upiększających nasze miasta, jak i zwykłych pasjonatów sztuki, którzy dzięki swojej determinacji czynią otoczenie miłym dla oka.
  W tym odcinku poświęcimy uwagę rzeźbom, które upiększają nasze miasta. Odwiedzimy park bródnowski, który zdobią dzieła Pawła Althamera. Ukazane przez niego postacie łączą w sobie oddającą rzeczywistość prostotę, ale i metafizyczne tęsknoty człowieka. Z rzeźbami balansującymi zapoznamy się w pracowni Jerzego Kędziory. Naszą wędrówkę skończymy w Warszawie, gdzie w różnych miejscach miasta stołecznego podziwiać można rzeźby jednego z najbardziej utytułowanych polskich artystów - Igora Mitoraja.

stacja telewizyjna
typ programu
podkategoria program
pierwsza emisja
09.04 11:15