Ojciec Mateusz s.XX

serial kryminalny tvp 2018

 • 21.05.2024 05:05- TVP Kobieta odc. 252 (Ojciec Mateusz XX, odc. 1) Vistula Beach
  Na komendę trafia budowlaniec Marian ...

  Na komendę trafia budowlaniec Marian Walicki. Informuje policjantów, że został okradziony w miejscowej dyskotece Vistula Beach. Niewiele pamięta z tamtego wieczoru, lecz stanowczo twierdzi, że stracił piętnaście tysięcy złotych. Pieniądze, które otrzymał od ojca swojej partnerki, Marioli Loski (Klaudia Halejcio), były przeznaczone na zakup używanego samochodu. Henryk Loska (Mirosław Zdrojewicz), właściciel dobrze prosperującej rozlewni owoców, nie akceptuje Walickiego. Uważa go za obiboka, który chce się dobrać do jego pieniędzy. Nocul z Dziubakiem udają się do dyskoteki. Od menedżera i właściciela klubu, Pawlickiego, dowiadują się, że Walicki, chcąc zaimponować dziewczynom, przehulał wszystkie pieniądze na drogie szampany. Jako dowód menedżer przedstawia kopię rachunku. Policjanci chcą zweryfikować tę informację i porozmawiać z Marianem. Okazuje się, że ten został dotkliwie pobity przez nieznanego sprawcę i jest w szpitalu. Walicki zeznaje, że w dniu napadu posprzeczał się z teściem. Henryk Loska nie mógł mu wybaczyć, że przepuścił pieniądze przeznaczone na auto. Zrozpaczona ciężarna Mariola pojawia się na plebani i żali się ojcu Mateuszowi. Chce odwołać planowany z Marianem ślub.

 • 21.05.2024 06:05- TVP Kobieta odc. 253 (Ojciec Mateusz XX, odc. 2) Ufo
  Gospodarz Turkawski modli się i ...

  Gospodarz Turkawski modli się i szykuje do snu. Z zagrody dochodzi hałas, więc postanawia sprawdzić, co się dzieje. Na widok dziwnych błysków traci przytomność. W ogrodzie plebanii studenci geodezji, Leszek i Kamil, dokonują pomiarów. Okazuje się, że Emilka zna już chłopaków z klubu. Na komendzie Nocul przyjmuje zgłoszenie o kradzieży na bazarku. Późnym wieczorem plebanię odwiedza przerażona Florczakowa. Twierdzi, że odwiedzili ją kosmici i prosi o nocleg. W redakcji, Justyna ogląda przysłanego nocą maila z filmem z UFO. Traktuje to jako żart i nie zamierza zajmować się tematem. Zatroskany Mateusz idzie z Florczakową do jej domu. Na miejscu widać ślady włamania, zniknął też wartościowy krucyfiks. Kobieta boi się zostać w domu, ksiądz organizuje jej pokój w klasztorze. Na komendzie Nocul przyjmuje kolejne zgłoszenie o kradzieży. Córka Turkawskiego twierdzi, że z domu ojca zniknęło 60 tys. dolarów. Jej ojciec jest w szpitalu i mówi o dwóch ufoludkach.

 • 22.05.2024 05:05- TVP Kobieta odc. 254 (Ojciec Mateusz XX, odc. 3) Gang Buciaruka
  Z posesji pani Anieli wybiega ...

  Z posesji pani Anieli wybiega naczelnik Morus w sportowym stroju. Biegnie wzdłuż Wisły. W ślad za nim podąża samochód z przyciemnionymi szybami. Po chwili policjant zostaje zaatakowany i wciągnięty do auta. Do Wojtka niespodziewanie przyjeżdża mama. W mieszkaniu natyka się na Ewę Kobylicką. Dowiaduje się, że to dziewczyna jej syna. Kobieta martwi się, czy policjantka nie jest dla niego za stara. Wojtek tłumaczy jej, że jest szczęściarzem, bo Ewa to piękna i dobra dziewczyna, a on ją bardzo kocha. Matka jest pod wrażeniem jego dojrzałości. Pluskwa widzi w markecie gangstera Grubego. Jest przerażony, zostawia zakupy i ucieka. Mówi Mateuszowi, że w Sandomierzu pojawił się bandzior z grupy bezwzględnego mafioso - Buciaruka. Możejko dostaje informację o zniknięciu Morusa. Ponieważ naczelnik spędzał weekend w Sandomierzu u przyjaciółki Anieli, to on ma się zająć sprawą. Policjanci nie kryją rozbawienia, zastanawiają się, kim jest tajemnicza kobieta.

 • 22.05.2024 06:00- TVP Kobieta odc. 255 (Ojciec Mateusz XX, odc. 4) El Greco
  W siedleckim pałacu biskupim kończą ...

  W siedleckim pałacu biskupim kończą się obchody 200-lecia parafii. Mateusz przed wyjazdem żegna się z księdzem Franciszkiem, dyrektorem muzeum diecezjalnego. Podziwia obraz El Greco. To jedyne dzieło tego malarza w Polsce. Przed laty kościelny z Kosowa Lackiego znalazł go wśród rupieci na dzwonnicy. Mateusz żegna się z Franciszkiem i panią kustosz Ireną. Po wyjściu niespodziewanie wpada na Możejkę i Dziubaka. Okazuje się, że policjanci brali udział w miejscowych zawodach wędkarskich. Do księdza dzwoni Franciszek i prosi o rozmowę, więc ten wraca. Po drodze mija mężczyznę z dużą torbą. Niestety, w muzeum nikt mu nie otwiera, nieco zdziwiony wraca na plebanię. Rano budzą go miejscowi policjanci Duda i Walach. Razem jadą do muzeum. Możejko i Dziubak, widząc księdza w asyście policjantów, postanawiają zostać i sprawdzić, co się stało. W muzeum Mateusz dowiaduje się, że w nocy ktoś zabił Franciszka. Obraz El Greco jest jednak nietknięty.

 • 23.05.2024 05:05- TVP Kobieta odc. 256 (Ojciec Mateusz XX, odc. 5) Piłkarski pasjans
  Gibalski zostanie ojcem. Bardzo przeżywa ...

  Gibalski zostanie ojcem. Bardzo przeżywa ciążę i adoruje żonę. Drużyna Orłów Sandomierz przegrywa mecz z Wieprzem Lubartów. Kibice, wśród nich Nocul, zdenerwowani opuszczają stadion. Sędzia Falkowski nie uznał prawidłowo strzelonego gola i Orły przegrały 0: 1. Nocul atakuje sędziego i nazywa go sprzedawczykiem. Natalii udało się kupić ładną i niedrogą marynarkę dla Pluskwy. Niestety, po przymiarce okazuje się, że jest za duża i trzeba ją oddać do krawca Bączka. Możejko musi stworzyć drużynę piłkarską. Jego posterunek ma rozegrać charytatywny mecz z komendą z Kielc. Pieniądze z meczu trafią do dziecięcego oddziału onkologicznego szpitala wojewódzkiego. Ponieważ brakuje mu ludzi, do drużyny dołącza Wojtek, a Mateusz zostaje trenerem. Nocul ma stać na bramce. Treningi pokazują, że ich forma pozostawia wiele do życzenia. Do luksusowej willi Falkowskiego przyjeżdżają prezesi zespołu, który ma rozegrać mecz z Wieprzem Lubartów. Proponują mu łapówkę. Sędzia się zgadza.

 • 23.05.2024 06:05- TVP Kobieta odc. 257 (Ojciec Mateusz XX, odc. 6) Cytryny
  Mateusz spotyka pana Czesława, który ...

  Mateusz spotyka pana Czesława, który jest załamany i chce się napić. Wyznaje księdzu, że wpadł w spiralę kredytową i grozi mu utrata domu. Mateusz oferuje pomoc i umawia się z nim pod bankiem Lemon, gdzie Czesław jest zadłużony. Gdy wraca na plebanię, widzi Natalię z Heleną, która jest pracownicą banku Lemon. Kobieta oferuje gosposi kredyt na auto. W nowym banku konto otworzył też Nocul. Na posterunku ogląda ofertę atrakcyjnego kredytu i przekonuje do niego Gibalskiego. Obaj biorą kredyty. Mateusz przychodzi na umówione spotkanie pod bank. Spotyka starszą panią, Ludmiłę, która również ma kłopoty. Ma spłacać kredyt, którego nie wzięła, a do tego odsetki są ogromne. Czesław się nie pojawia. Pracownicy banku - Helena i Mariusz - mają spięcie z dyrektorem. Bliniak każe im naciągać klientów na niekorzystne kredyty.

 • 24.05.2024 05:10- TVP Kobieta odc. 258 (Ojciec Mateusz XX, odc. 7) Zabójczy instynkt
  Natalia jest chora i i ...

  Natalia jest chora i i korzystając z wolnego czasu, zaczytuje się w kryminałach. Prosi Mateusza, by wypożyczył jej coś nowego, w tym "Zabójczy instynkt". W bibliotece obsługuje go student, Jeremiasz. Jego ojciec, Waldemar Wach, stracił pracę, więc on dorabia tu na życie. Wieczorem, pod domem Wachów, dochodzi do szarpaniny. Krzysztof domaga się natychmiastowej spłaty długów od Waldemara. Jeremiasz jest świadkiem zajścia i reaguje. Na drugi dzień policja zostaje wezwana do domu Krzysztofa, który został zamordowany. Ofiara ma na sobie tylko ręcznik, a w okolicy serca wbity nóż. Z domu zniknął tylko telefon. Krzysztof prowadził pub. Policjanci sprawdzają u operatora SMS-y i połączenia. Znajdują wiadomość od Jeremiego. Okazuje się, że ten groził śmiercią denatowi.

 • 24.05.2024 06:05- TVP Kobieta odc. 259 (Ojciec Mateusz XX, odc. 8) Zły los
  Natalię i Mateusza odwiedza strapiona ...

  Natalię i Mateusza odwiedza strapiona Elżbieta. Jej mąż Andrzej nie dopilnował chrześniaka. Gdy byli razem, chłopak wykradł mu motocykl i miał wypadek. Grozi mu kalectwo. Rozmowę przerywa babcia, która od kilku dni namiętnie odkurza cały dom swym nowoczesnym odkurzaczem. Andrzeja odwiedza Dariusz, ojciec chłopca. Jest wściekły, bo w dniu wypadku jego były przyjaciel był podchmielony. Grozi mu i mówi o drogiej rehabilitacji, na którą go nie stać. Prawie dochodzi do rękoczynów. Po jego wyjściu Andrzej sprawdza coś na komputerze i pospiesznie opuszcza dom. Na leśnej drodze ktoś uderza go kijem bejsbolowym i zabiera coś z kieszeni.

 • 25.05.2024 05:20- TVP Kobieta odc. 260 (Ojciec Mateusz XX, odc. 9) Odpowiedni moment
  Wanda (Sylwia Nowiczewska) i Adam ...

  Wanda (Sylwia Nowiczewska) i Adam (Tomasz Kozłowicz) świętują 10. urodziny syna Kacpra (Leon Pontek). Dom jest pełen dzieci, a parę odwiedza też Mateusz. Niespodziewanie przyjeżdża z Warszawy starsza córka gospodarzy - Jula (Marta Chyczewska). Wanda nie jest zachwycona jej widokiem. Na plebanii hydraulik Tomek (Mariusz Ochociński) naprawia cieknący zlew. Natalia przekazuje mu pakunek z sutannami do cerowania dla jego matki. Dziubak wybiera się z Gosią (Weronika Humaj) do kina. W mieście niespodziewanie wpadają na jego matkę, Annę (Hanna Śleszyńska). Kobieta przyjechała zabytkowym autem z nowym, młodszym narzeczonym, Ludwikiem (Tomasz Dedek). Policjant dostaje zawiadomienie o rannej i nieprzytomnej kobiecie w parku. Musi przerwać randkę. Na miejscu Nocul rozpoznaje poszkodowaną. To Wanda...

 • 25.05.2024 06:20- TVP Kobieta odc. 261 (Ojciec Mateusz XX, odc. 10) Tajemnica chemika
  Natalia chce zorganizować festiwal artystyczny, ...

  Natalia chce zorganizować festiwal artystyczny, na którym kobiety zaprezentują swoje talenty i pokażą rękodzieło. Na plebanii są z nią Ewa i Wanda. Zastanawiają się, kogo jeszcze zaprosić. Natalia dostaje adres Moniki, która robi rzeźby ze sznurka. Za zdenerwowanym Jerzym Brzozowskim jedzie auto z ciemnymi szybami. Ponieważ jego samochód zaczyna szwankować, przerażony mężczyzna ucieka do pobliskich ogródków działkowych. Na teren ogródków wchodzi Natalia, szuka Moniki, która ma tu swoją pracownię. W środku widzi artystkę pochyloną nad zakrwawionym ciałem. Natychmiast dzwoni do Mateusza, a ten na policję. Funkcjonariusze stwierdzają zgon.

 • 26.05.2024 06:05- TVP Kobieta odc. 262 (Ojciec Mateusz XX, odc. 11) Bez hamulców
  Basia rano spieszy się do ...

  Basia rano spieszy się do pracy i prosi Nocula, by zajął się Zosią. Niestety, lodówka jest pusta, a po chwili nie ma prądu. Okazuje się, że żona zapomniała opłacić rachunki! Mateusz z nauczycielką Anną (Anna Mrozowska) i dziećmi puszczają łódeczki na Wiśle. Anna, z wykształcenia fizyk zrezygnowała z kariery i doktoratu, gdy okazało się, że jej mama ma stwardnienie rozsiane. Dziewczyna zostawiła uczelnię i wróciła do Sandomierza, gdzie uczy m. in. przyrody. Anna wyznaje księdzu, że matka nie może się z tym pogodzić. Mateusz odwiedza więc panią Romę (Barbara Bursztynowicz) i tłumaczy jej, że powinna uszanować decyzję córki.

 • 26.05.2024 07:00- TVP Kobieta odc. 263 (Ojciec Mateusz XX, odc. 12) Łopianowo
  Mateusz jest zaproszony na poświęcenie ...

  Mateusz jest zaproszony na poświęcenie nowego apartamentowca. Prezes Łopian prezentuje gościom mieszkanie pokazowe, które należy do Wareckiego. Pracownia Marca, gdzie pracuje Basia Nocul, ma pomóc lokatorom w wykańczaniu lokali. Basia ma się osobiście zająć mieszkaniem Marca, który też zainwestował i kupił coś w Łopian Plaza. Warecki wraz z żoną ogląda budynek i się wścieka, bo widzi mnóstwo niedoróbek. Prezes Łopian mówi o koniecznych remontach i naprawach. Ludzie nie kryją oburzenia. Prym wiedzie Warecki, który krzyczy, że już złożył doniesienie do prokuratury. Oskarża firmę o oszustwa i wyłudzenia, twierdzi, że ma na wszystko dowody. Kłóci się z Marcem, który zaczyna mu grozić.

 • 27.05.2024 05:05- TVP Kobieta odc. 264 (Ojciec Mateusz XX, odc. 13) Powołanie
  Plebanię odwiedza Ludwik (Marcin Wojciechowski). ...

  Plebanię odwiedza Ludwik (Marcin Wojciechowski). Chłopak był podopiecznym Mateusza w seminarium. Tuż przed święceniami poczuł kryzys wiary i zrezygnował z bycia księdzem. Ludwik wraca na stancję do pani Romy (Ewa Decówna). Kobieta przygotowuje mu obiad i idzie się położyć. Ludwik bierze prysznic, gdy okazuje się, że wyłączono prąd, słucha muzyki z telefonu przez słuchawki i zapada w drzemkę. Gdy się budzi, znajduje w kuchni ciało Romy we krwi. Gibalski jest z żoną w szkole rodzenia. Instruktorka jest pod wrażeniem jego umiejętności. W domu Romy policjanci zabezpieczają ślady. Kobieta została pchnięta nożem. Po narzędziu zbrodni nie ma jednak śladu.

stacja telewizyjna
typ programu
podkategoria program
pierwsza emisja
21.05 05:05