Ojciec Mateusz s.XXVII

serial kryminalny tvp 2022

 • 22.03.2024 10:45- TVP1 Odc. 343 (Ojciec Mateusz s. XXVII, odc. 1) Honorowe zabójstwo
  Podczas uroczystego otwarcia sandomierskiego, niebieskiego ...

  Podczas uroczystego otwarcia sandomierskiego, niebieskiego szlaku, aspirant Nocul dostrzega wśród uczestników Henryka Kęsickiego, włamywacza, który z całą pewnością powinien wciąż odsiadywać wyrok w więzieniu. I choć wszyscy początkowo uznają, że Noculowi się przewidziało, szybko okazuje się, że Kęsicki nie wrócił na czas z przepustki i jest poszukiwany. Na domiar złego w tym samym czasie przypadkowy poszukiwacz skarbów odnajduje w sandomierskich korytarzach ciało kobiety, a znaleziony przy niej przedmiot prowadzi właśnie do Kęsickiego. Tymczasem ojciec Mateusz doradza młodej parze narzeczonych, w jaki sposób można uzyskać zgodę na ślub kościelny ludzi odmiennych wyznań: katolika i muzułmanki. Katolikiem jest Zdzisio Gęgniewcz, reporter lokalnej telewizji, a jego wybranką Polla Mamedowa, emigrantka z Czeczeni, która wraz z braćmi otrzymała w Polsce azyl i osiedliła się w Sandomierzu. Okazuje się jednak, że nie wszyscy są zachwyceni planami młodych i jest ktoś, kto zrobi wszystko, żeby do ślubu nie doszło. Nawet gdyby musiał iść do celu po trupach.

 • 23.03.2024 11:50- TVP1 Odc. 344 (Ojciec Mateusz s. XXVII, odc. 2) Miłość to idealne alibi
  Kiedy drukiem ukazuje się książka ...

  Kiedy drukiem ukazuje się książka sandomierskiej dziennikarki śledczej, Iwony Wojdat uderzająca w lokalną grupę oszustów, staje się jasne, że kobiecie może grozić niebezpieczeństwo. Przejmuje się tym zwłaszcza mąż Iwony, Andrzej, który wziął na siebie większość obowiązków wychowawczych nad ich synem, 8-letnim Piotrusiem. Wydaje się, że pochłonięta pracą zawodową Iwona lekceważy zagrożenie, aż wreszcie wydarza się coś, czego jej mąż najbardziej się obawiał. Prowadząca śledztwo policja zaczyna od przesłuchania wszystkich bohaterów ostatniej książki Iwony i sprawdzenia innych osób, które miały z reporterką na pieńku. Tymczasem ojciec Mateusz bierze pod swoje skrzydła małego Piotrusia, żeby pomóc mu uporać się z trudną rodzinną sytuacją. I nieoczekiwanie trafia na ślad, który przegapiła policja. Szczęście sprzyja też Dziubakowi, który nie tylko spędza obiecujące popołudnie z błyskotliwą i uroczą Karolą, ale również ma niecodzienną okazję, żeby zaprezentować przed dziewczyną swoje twarde zawodowe oblicze.

 • 25.03.2024 10:45- TVP1 Odc. 345 (Ojciec Mateusz s. XXVII, odc. 3) Punkt dziesiąta
  Zakład zegarmistrzowski Cezarego Oleckiego w ...

  Zakład zegarmistrzowski Cezarego Oleckiego w Sandomierzu zna prawie każdy i każdy wie, że Olecki codziennie osobiście ustawia wszystkie zegary tak, żeby idealnie pokazywały czas. Okazuje się jednak, że jest ktoś w Sandomierzu, kto chętnie odkupiłby jego zakład ze względu na świetną lokalizację, ale zegarmistrz nie chce o tym słyszeć. Inaczej niż jego żona Jagna i jej dorosły syn Adrian. Kiedy Olecki nieoczekiwanie popada w kłopoty z prawem, wydaje się, że ktoś trzeci mógł maczać w tym palce. I to właśnie jeden spóźniający się zegar podsuwa pierwszy trop w śledztwie, które poprowadzi do narkotykowego podziemia Sandomierza i do restauracji Ostryga, a także do lokalnej grupy AA. Tymczasem Dominik, syn komendanta Możejki, planując swoją biznesową przyszłość, zaczyna uczyć się chińskiego. Znajduje ekscentrycznego nauczyciela, którego gotycki strój i egzotyczny sposób bycia niepokoją komendanta na tyle, że postanawia sprawdzić jego tożsamość.

 • 26.03.2024 10:45- TVP1 Odc. 346 (Ojciec Mateusz s. XXVII, odc. 4) Zmiana
  Kiedy podczas zwyczajnej wyprawy na ...

  Kiedy podczas zwyczajnej wyprawy na lody Martyna Widawska i jej nastoletnia córka Tosia wpadają na Grzegorza, ojca dziewczyny, żadna z nich nie reaguje entuzjastycznie. Ten jednak, choć nigdy nie interesował się córką, zapewnia, że przeszedł głęboką przemianę i zamierza walczyć o odzyskanie rodziny. Z tego powodu przeprowadził się do Sandomierza i podjął pracę w miejscowym szpitalu jako anestezjolog. Jego pojawienie się w mieście zbiega się z coraz bardziej uzasadnionymi podejrzeniami, że wokół szpitala kwitnie nielegalny handel receptami na opioidy, silnie uzależniającymi lekami przeciwbólowymi. Kiedy policja otrzymuje zgłoszenie o śmiertelnym wypadku, okazuje się, że sprawa nielegalnych recept łączy się z rodziną Widawskich, ale jednocześnie zatacza szerokie kręgi w całym Sandomierzu. Pech chce, że leków przeciwbólowych będzie też potrzebować Natalia, która na plebanii i do tego pod okiem Pluskwy, również ulega nieszczęśliwemu wypadkowi.


 • 27.03.2024 10:45- TVP1 Odc. 347 (Ojciec Mateusz s. XXVII, odc. 5) Pudło
  Kiedy pewnego dnia na plebanię ...

  Kiedy pewnego dnia na plebanię w Sandomierzu wkracza niezapowiedziany ks. Tomasz z gosposią, organistą, kościelnym i informuje, że od dziś to on będzie pełnił obowiązki proboszcza, wydaje się, że musiała zajść fatalna pomyłka. Zastępujący biskupa ks. Jacek, zamiast wyjaśnić całe zajście, kieruje ojca Mateusza do zakładu karnego, gdzie właśnie zaczyna się nowatorski program resocjalizacyjny. Mateusz z pokorą przyjmuje nowe wyzwanie i niemal od razu angażuje się w rozwiązanie kryminalnej zagadki, w którą wplątani mogą być i osadzeni, i pracownicy więzienia. Szybko też okazuje się, że wśród więźniów są tacy, którym detektywistyczne zamiłowanie sandomierskiego księdza pokrzyżowało w przeszłości plany i teraz chcą wykorzystać sytuację do wyrównania rachunków. Przy wsparciu Nocula i Gibalskiego, ojciec Mateusz będzie musiał jak najszybciej rozpracować skomplikowany więzienny układ, gdyż stawką w tej rozgrywce może być nawet jego życie.

 • 28.03.2024 10:45- TVP1 Odc. 348 (Ojciec Mateusz s. XXVII, odc. 6) Siostrzyczki
  Na terenie Zakonu Córek św. ...

  Na terenie Zakonu Córek św. Franciszka w Sandomierzu znalezione zostają zwłoki jednej z sióstr, znanej ze swojego zaangażowania w pomoc chorym dzieciom - Agnieszki. Z wstępnych przesłuchań innych mieszkanek zakonu wynika, że siostra Agnieszka była postacią kontrowersyjną i tajemniczą. Jako niemowlę została podrzucona do domu dziecka, jako nastolatka miała kłopoty z prawem, a przez ostatnie lata, mimo złożonych ślubów zakonnych, prowadziła prywatne śledztwo, niezmordowanie szukając swej biologicznej matki. Wspierana przez ojca Mateusza policja dociera do osób, które mogą wiedzieć coś o matce Agnieszki, m.in. do sąsiada podejrzewanego o gwałt na niej. Ale w rozwiązaniu zagadki ostatecznie pomaga coś, czemu nie da się zaprzeczyć - więzy krwi. Tymczasem policjanci z posterunku Oresta Możejki, wspierani przez dr. Wojciecha Schillera, próbują kontynuować w szpitalu misję siostry Agnieszki i odkrywają, jak trudno jest sprostać oczekiwaniom i talentom najmłodszych pacjentów.

stacja telewizyjna
typ programu
podkategoria program
pierwsza emisja
22.03 10:45