Ranczo s.II

serial obyczajowy tvp

 • 26.02.2024 08:45- TVP1 odc. 16 (seria II, odc. 3) Lokalna rewolucja
  Generalny remont gospody nareszcie ma ...

  Generalny remont gospody nareszcie ma się ku końcowi. Nad wejściem do lokalu pyszni się światowa nazwa Country Club. Podczas uroczystego otwarcia ekskluzywnego klubu dla miejscowej elity dochodzi jednak do awantury. Burdę prowokują dawni bywalcy gospody z Japyczem na czele. W obawie przed dalszymi zamieszkami wójt postanawia udostępnić Country Club miejscowej ludności.
  Tymczasem Lucy znajduje w internecie informacje o Grundtvigu, twórcy idei uniwersytetów ludowych. Wpada na pomysł, aby taki uniwersytet powstał również w Wilkowyjach. Uznaje, że najwłaściwszym sojusznikiem w przeforsowaniu tej sprawy będzie Czerepach, obeznany w zawiłościach unijnych funduszy. Ale Czerepachowi zaczyna się wydawać, że stał się dla Amerykanki interesujący także jako mężczyzna. Wiąże z tą znajomością wielkie plany na przyszłość. Kiedy Lucy studzi zapały coraz bardziej natrętnego Czerepacha, urażony mężczyzna postanawia się zemścić.

 • 27.02.2024 08:45- TVP1 odc. 17 (seria II, odc. 4) Honor parafii
  W Wilkowyjach szykuje się pierwsza ...

  W Wilkowyjach szykuje się pierwsza od lat wizyta biskupa. Co prawda, kościelny hierarcha przybywa incognito, ale i tak parafia powinna się godnie zaprezentować. Nawet wójt jest gotów przeznaczyć z tej okazji specjalne środki na przygotowanie gminy do takich odwiedzin. Decyduje też o przyznaniu biskupowi dyskretnej ochrony w osobie policjanta po cywilnemu. Biskup, w przeszłości inwigilowany przez lepiej wyszkolonych funkcjonariuszy, łatwo demaskuje "ochronę". Czerepach podsuwa wójtowi pomysł sporządzenia rejestru wykroczeń obywateli wobec gminy. Początkowo wójtowi idea ta bardzo się podoba. Zmienia jednak zdanie, kiedy okazuje się, że Czerepach gromadzi dowody także przeciw niemu.

 • 28.02.2024 08:45- TVP1 odc. 18 (seria II, odc. 5) Europejski kandydat
  Wójt pozbywa się Czerepacha wysyłając ...

  Wójt pozbywa się Czerepacha wysyłając go do Brukseli na kurs samorządowy. Ma nadzieję, że ten awans dla podwładnego, który nie zna żadnego języka obcego, okaże się zabójczy. Czerepach przed wyjazdem wyrzuca do kosza wniosek Lucy o stworzenie w Wilkowyjach uniwersytetu ludowego. Odkrywa to Fabian Duda, praktykant, którego wójt szykuje na następcę Czerepacha. Wójt nakazuje Dudzie sporządzenie nowego wniosku. Do pomocy zgłasza się Klaudia, której młody praktykant wyraźnie przypadł do gustu. Kusy odkrywa, że obrazy, rzekomo zakupione przez Jerry'ego dla ambasady amerykańskiej, zostały ukryte w piwnicy i robi z tego powodu Lucy awanturę. Postanawia udowodnić światu, że poradzi sobie bez dwuznacznego wsparcia, a tworzenie pokupnej sztuki popularnej to dla niego pestka.
 • 29.02.2024 08:45- TVP1 odc. 19 (seria II, odc. 6) Rozwód z miłości
  Więcławscy są w zasadzie szczęśliwym ...

  Więcławscy są w zasadzie szczęśliwym małżeństwem. Do pełni szczęścia brakuje im jeszcze tylko rozwodu - na wypadek, gdyby fiskus i prokuratura zajęli ich firmę. Postanawiają zatem publicznie dać sobie powody do rozwodu, kłócąc się na ulicy. Więcławska zaczyna jednak podejrzewać, że za rzekomo fikcyjnym rozwodem stoją nie tylko względy ekonomiczne. Prosi policjanta, który coraz częściej odwiedza ją w sklepie, o pomoc w ustaleniu prawdy. W ratowanie związku zostaje uwikłany także miejscowy proboszcz. Kusy z sukcesem uprawia malarstwo komercyjne. Tworzy cykl diabłów podlaskich, który znajduje wielu nabywców. Zaczyna świetnie zarabiać, ale nie przywiązuje większej wagi do pieniędzy. Z drugiej jednak strony gruba gotówka pozwala mu na sprawienie Lucy niespodzianki. Kupuje jej w prezencie terenowy samochód, który ma zastąpić niesprawnego UAZ - a.

 • 01.03.2024 08:45- TVP1 odc. 20 (seria II, odc. 7) Diabelskie porachunki
  Więcławski zauważa, że jego żona ...

  Więcławski zauważa, że jego żona w obliczu rozwodu, choćby fikcyjnego, zachowuje się swobodniej niż dotąd. Podejrzewa, że są tego jakieś przyczyny. Usiłuje nakłonić policjanta, żeby zajął się śledzeniem jego żony. Policjant zaczyna bywać w sklepie coraz częściej i w coraz większym stopniu ulega wdziękom apetycznej sklepowej. Uczucie walczy w nim z męską solidarnością. Aby przerwać tę dwuznaczną sytuację, policjant sam siebie denuncjuje przed Więcławskim jako adoratora. Wprawdzie Kusy świetnie zarabia na sztuce komercyjnej, ale odbija się to niekorzystnie na jego samopoczuciu jako artysty oraz samoocenie moralnej. Rozdarty bólem Kusy o mało znowu nie wpada w szpony nałogu. Klaudia jest bardzo zawiedziona postawą Fabiana. Praktykant okazuje się drobnym karierowiczem, który boi się wójta.

 • 02.03.2024 09:25- TVP1 odc. 21 (seria II, odc. 8) Jesienna burza
  Rok 2007. Wójt ogłasza konkurs ...

  Rok 2007. Wójt ogłasza konkurs na stanowisko sekretarza gminy. Kryteria mają być w pełni obiektywne, a niezależna komisja sterowana zdalnie przez wójta, ma wybrać wyznaczonego kandydata. Tymczasem znajomi podsuwają protegowanych - coraz liczniejszych i z coraz większym poparciem. Fabian Duda, który poznał już sposób sprawowania rządów przez wójta, nie widzi dla siebie szans w tych okolicznościach i wysyła do województwa donos, że konkurs został ustawiony. Wójt dowiaduje się o zdradzie, ale jego geniusz polityczny w wymiarze gminnym znów daje znać o sobie. Pod bokiem księdza rozkwita tymczasem spóźniony romans Michałowej z bratem Japycza, który po dziesięcioleciach tułaczki powrócił do rodzinnej wsi. Mimo że bawił daleko, ma jednak łudząco podobne do brata upodobania biesiadne. Z Anglii do Wilkowyj wraca Pietrek. Po paru tygodniach pracy na czarno jest odmieniony mentalnie i próbuje wprowadzać nowe trendy w pracach wnętrzarskich.

 • 04.03.2024 08:50- TVP1 odc. 22 (seria II, odc. 9) Diler pierogów
  Odbywa się huczne otwarcie uniwersytetu ...

  Odbywa się huczne otwarcie uniwersytetu ludowego w Wilkowyjach. Na wykłady jednak mało kto przychodzi. Lucy jest zrozpaczona. W sukurs przychodzi jej ksiądz, nawołując z ambony do nauki, ale skutek jest taki, że wierni jedynie do niego zapisują się na wykłady z historii religii. Kusy znajduje Amerykance bogatego lokatora, który ma jej pomóc w łataniu dziurawego budżetu domowego. Solejukowa ma dosyć życia w niedostatku i zdawania się na pomoc społeczną. Przygotowuje na próbę kilka partii pierogów. Wszystkim bardzo one smakują, kobieta dostaje pierwsze zamówienia. Z pomocą Hadziukowej przymierza się do rozkręcenia małego, rodzinnego biznesu. Mężowi wyznacza podrzędną rolę dostawcy towaru.


 • 05.03.2024 08:50- TVP1 odc. 23 (seria II, odc. 10) Do dobrego lepiej przymusić
  Sala uniwersytetu w Wilkowyjach jest ...

  Sala uniwersytetu w Wilkowyjach jest pełna jedynie na wykładach proboszcza. Duda wpada na pomysł, jak zapewnić frekwencję także na innych prelekcjach. W urzędzie gminy urzędnicy przy okazji każdej załatwianej sprawy żądają zaświadczeń o obecności na jakimś wykładzie. Sale uniwersytetu zapełniają się niemal natychmiast. Poróżniona z bratem Japycza Michałowa urządza księdzu piekło na plebanii, a i gotuje coraz gorzej. Ksiądz postanawia więc nakłonić oboje do zgody. Trudno jest jednak osiągnąć kompromis między racjami zakochanej kobiety a męską potrzebą wolności.
 • 06.03.2024 08:50- TVP1 odc. 24 (seria II, odc. 11) Siła władzy
  Wójt wykorzystuje sprawowaną przez siebie ...

  Wójt wykorzystuje sprawowaną przez siebie funkcję i zaczyna uwodzić Violetkę, która ma słabość do przedstawicieli władzy. In flagranti zaskakuje ich jednak wójtowa. Mimo to wójt wszystkiego się wypiera. Tłumaczy żonie, że jedynie pocieszał dziewczynę, która cierpi z powodu nieszczęśliwej miłości do policjanta. Następnie, żeby uwiarygodnić swoją wersję wydarzeń, każe funkcjonariuszowi odgrywać rolę narzeczonego Violetki. Policjant wywiązuje się z zadania nazbyt gorliwie i połączy go z Violetką płomienny romans. Pietrek nabiera ogromnej wiary w siebie. Postanawia nawet ożenić się z córką wójta. Aby nie narazić się na odmowę ze strony rodziców, od nich zaczyna oświadczyny. Jak się wkrótce okazuje, niesłusznie potraktował zgodę Klaudii na małżeństwo z nim jako zwykłą formalność. Kusy odkrywa, że bogaty lokator Lucy nie jest tym, za kogo się podaje. Sprawa kończy się brawurową akcją sił prewencji.

 • 07.03.2024 08:50- TVP1 odc. 25 (seria II, odc. 12) Plan awaryjny
  Wezół, ostatni lekarz w gminie, ...

  Wezół, ostatni lekarz w gminie, postanawia pod presją żony wyjechać do pracy w Szkocji. Wójt próbuje za wszelką cenę go zatrzymać, używając na przemian próśb i gróźb, ale nie przynosi to żadnego skutku. Doktor Wezół obawia się bowiem tylko własnej żony. Całe Wilkowyje usiłują odwieść doktora od zamiaru wyjazdu. W tej misji wszyscy jednoczą siły, nawet ksiądz solidarnie staje u boku wójta. Wspólnie obmyślają misterną intrygę, wykorzystując powszechnie znaną wzajemną zazdrość małżonków. Na niskich uczuciach zawsze można polegać, nic więc dziwnego, że akcja zostaje uwieńczona sukcesem.


 • 08.03.2024 08:50- TVP1 odc. 26 (seria II, odc. 13) Zgoda po polsku
  Zbliżają się urodziny księdza, a ...

  Zbliżają się urodziny księdza, a zatem i wójta. Wilkowyje znowu muszą się podzielić, żeby obsłużyć obie konkurencyjne imprezy. Lucy wpada na naiwny pomysł, żeby przy tej okazji doszło do pojednania obu braci. Tą ideą zaraża gospodynię księdza i żonę wójta. Księdzu nie wypada odrzucać oferty pojednania, a wójt daje się skusić perspektywą, że być może jego córka coś po stryju odziedziczy w przyszłości. Komitet pojednawczy przystępuje do działania. Ceremoniał zostaje dopracowany w szczegółach. Kiedy jednak zgoda jest na wyciągnięcie ręki, braterskie uczucia z całą mocą znowu dochodzą do głosu. Policjant oświadcza się Violetce. Ta idzie do Kusego, którego uważa za swojego przyjaciela, po radę, nie mogąc sama się zdecydować, czy przyjąć oświadczyny. Kiedy Kusy przyjaźnie żegna się z Violetką, oszalały z zazdrości policjant rzuca się niego. Pod wpływem tych przeżyć Kusy postanawia poddać się boskiemu osądowi. Zamierza rzucić się pod autobus do Lublina. Jeśli wyjdzie z wypadku cało, oświadczy się Lucy. Dostaje się jednak pod koła zupełnie innego pojazdu, co prowadzi do wydarzeń nieoczekiwanych, ale tym razem szczęśliwych.

stacja telewizyjna
typ programu
podkategoria program
pierwsza emisja
26.02 08:45