Tajemnice rodu Valentów s.II

serial, kraj prod. Czechy 2014

 • 11.04.2024 01:50- TVP2 odc. 28 (sezon 2. odc. 6)
  Magdalena uruchamia produkcję nowego likieru ...

  Magdalena uruchamia produkcję nowego likieru kakaowego i potrzebuje więcej samochodów do jego dystrybucji. Rozmawia o tym z Vladimirem. Obserwuje ich Klara. Nie tylko ona ma wrażenie, że oboje niebezpiecznie się do siebie zbliżyli. Von Lippi podejrzewa Jaroslava, że maczał palce w zniknięciu Kloudy, ale ten nic sobie z tego nie robi. Wystraszy go dopiero pocztówka z zagranicy. Żart von Lippiego czy ostrzeżenie od Kloudy? Na wszelki wypadek Jaroslaw zleca pilnowanie firmy i domu ludziom Frańka. Maria chce wyprowadzić się z córeczką z domu Valentów do małego mieszkania. Jaroslaw się temu sprzeciwia. Irena kocha Andrlego, ale ma wątpliwości co do instytucji małżeństwa. Kiedy w automobilklubie dostaje różę i szampana od nieznanego wielbiciela, jest zachwycona. Andrle oświadcza się Irenie w jej domu i też przynosi różę. Ta w klubie nie była od niego. Na dziedzińcu firmy Valentów zostaje znaleziony zamordowany mężczyzna. Ktoś zaskoczył nocnego stróża. Wszyscy zadają sobie pytanie, czy to nie wiadomość od Kloudy.

 • 11.04.2024 02:55- TVP2 odc. 29 (sezon 2. odc. 7)
  Inspektor i rodzina Valentów szukają ...

  Inspektor i rodzina Valentów szukają sposobu na odnalezienie Ireny, porwanej przez Kloudę. Jaroslaw jest już jednak zmęczony bezczynnością. Zamieszcza w gazecie ogłoszenie ze zdjęciem. Obiecuje dużą nagrodę za informację o Kloudzie. Policja otrzymuje dziesiątki fałszywych donosów o domniemanej kryjówce Kloudy. Musi się tym zajmować i traci drogocenny czas. Również w rodzinie Valentów nie wszyscy uważają pomysł Jaroslava za dobry. Vladimir szuka Krala, który po porwaniu Ireny zniknął. Znajduje go w Warsztatach Mechaniki. Kral nic nie wie, ale nie chce bez końca wyjaśniać policji, że jest niewinny. Proponuje, że dowie się, gdzie jest Klouda. Umawia się z Vladimirem, że będzie działał sam, aby nie wystraszyć Kloudy. Odnajduje go. Irenie nic się nie stało. Klouda jednak nie jest naiwny. Domyśla się, że Kral chce zgarnąć nagrodę. Konflikt wisi w powietrzu. W domu Valentów dzwoni telefon. Klouda żąda za Irenę pół miliona. Czy Valentowie znajdą na to pieniądze? A może spróbują uwolnić Irenę w inny sposób?

 • 18.04.2024 01:50- TVP2 odc. 30 (sezon 2. odc. 8)
  Jaroslav i Maria przyznają się ...

  Jaroslav i Maria przyznają się rodzinie, że są razem. Wszyscy się cieszą, że wraz z mamą zostaje Rozarka. Maria jednak chorobliwie boi się o córkę. Kiedy niespodziewanie odwiedzają ich dawni opiekunowie Rozarki, Maria szybko ich odprawia. Wszyscy starają się wieść normalne życie, choć policja nadal szuka Kloudy, który po nieudanym porwaniu znowu znika. Irena dochodzi do siebie w ramionach Andrlego. Jaroslaw nie wierzy, że wszystko się skończyło. Policja też wie, że Klouda jest cierpliwy. Fredy rozpoznaje pieniądze, którymi zapłacono okup za Irenę. Banknoty były znaczone. Wydaje się, że to von Lippi wpuszcza je do obiegu. Policja wzywa go na przesłuchanie. W jego portfelu znajdują się kolejne znaczone banknoty. Lippi twierdzi, że nie pomagał Kloudzie. Policja nie znajduje Kloudy również w samochodach Lippiego zmierzających do Niemiec. Lippi nie zostaje zatrzymany, ale podejrzenia rzucają cień na jego interesy. Szkwor przerywa z nim współpracę i za pośrednictwem Magdaleny składa ofertę Valentom. Freddy odkrywa, że pieniądze z okupu mogły pochodzić od kogoś innego. Czy odnajdzie kryjówkę Kloudy?

 • 25.04.2024 01:40- TVP2 odc. 31 (sezon 2. odc. 9)
  Inspektor Mlczoch prowadzi śledztwo w ...

  Inspektor Mlczoch prowadzi śledztwo w sprawie śmierci Kloudy. Wie, że miał on na sumieniu kilka zabójstw. Ale sprawiedliwość jest dla wszystkich taka sama. Przesłuchuje Freddy’ego, który starcie z Kloudą pamięta jednak jak przez mgłę. Tylko Jaroslav i Maria wiedzą, że widział również płaszcz Jaroslava. Maria jest zdenerwowana i chce spalić okrycie na wypadek, gdyby Fredy coś nieopatrznie zdradził. Jaroslav jest temu przeciwny. Wie, że nie było go na miejscu zdarzenia. Czy Maria coś jeszcze ukrywa? Spowiedź Marii poraża Jaroslava. Nie wie, czy ma się denerwować czy też cieszyć, że wie więcej, niż policja prowadząca śledztwo. Inspektor przepytuje Jaroslava. Głównie interesuje go pistolet, który wcześniej widziano u Jaroslava i Freddy’ego. Klouda zmarł od rany postrzałowej. Ale kula nie była z broni, którą groził Freddy’emu. Jaroslav przyznaje, że pistolet przyniósł do domu i potem się go pozbył. Wrzucił do Wełtawy, ponieważ w domu mogły go znaleźć dzieci. Inspektor w to nie wierzy. Gdy wychodzi, Jaroslav wyjmuje z ukrycia broń i pokazuje Marii. Brakuje jednego z nabojów. Ktoś z tej broni strzelał. Do Kloudy? I kto to był?

 • 25.04.2024 02:45- TVP2 odc. 32 (sezon 2. odc. 10)
  Zamówienia na zmodyfikowane ciężarówki rosną. ...

  Zamówienia na zmodyfikowane ciężarówki rosną. Jaroslav chce uczynić kolejny krok, produkować własny samochód. Vladimir jest bardziej ostrożny. Wolałby najpierw znaleźć spadkobiercę Kloudy, który miał udziały w Mechanice. Jaroslaw nie może powiedzieć bratu, że dziedziczy Maria, która była żoną Kloudy. Kobieta jest zakłopotana. Chce być z Jaroslavem. Jednak po wyznaniach Marii, Jaroslav przestał okazywać jej uczucia. Maria chce uciec, nie komplikować życia Jaroslavowi i jego rodzinie. On się na to nie zgadza. Uspokaja ją, że inspektor nie odkryje ich tajemnicy. Kocha Marię, ale potrzebuje czasu. Ireną interesuje się sprzedawca samochodów wyścigowych. Jaroslav próbuje odkryć słabe punkty w interesach Lippiego. Wysłany na zwiady Franiek wraca poturbowany. Odkrywa jednak, że Lippi prowadzi ze Szkworem niebezpieczne interesy. Czy Jaroslav potrafi te informacje wykorzystać do realizacji marzenia o produkcji własnych samochodów? Vladimir dowiaduje się, że Klouda mógł mieć dziecko, a więc i żonę. Jaroslav musi szybko działać.

stacja telewizyjna
typ programu
podkategoria program
pierwsza emisja
11.04 01:50